Minister w Polsacie powiedział co będzie z nauką zdalną w szkołach. Miało być zupełnie inaczej

Autor Julian Bakuła - 12 Października 2020
wiceminister Waldemar KraskaŹródło: Piotr Molecki/East News

Nauka zdalna może zostać przywrócona w przypadku części uczniów. W programie "Graffiti" na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał do zrozumienia, że decyzja o przywróceniu nauki zdalnej jest rozważana i będzie przedmiotem dyskusji na spotkaniach sztabu kryzysowego. Najprawdopodobniej nauka zdalna nie objęłaby jednak najmłodszych uczniów. Zdaniem Kraski chorujące bezobjawowo najmłodsze dzieci "mają zbyt mało wirusa, by zakażać".

Nauka zdalna może zostać przywrócona dla części uczniów

Nauka zdalna w polskich szkołach może zostać przywrócona dla części uczniów. W programie "Graffiti" na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał do zrozumienia, że tego typu rozwiązanie jest brane pod uwagę, lecz nie dotyczyłoby ono najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zdaniem Kraski, chociaż obecnie największym problemem służby zdrowia jest duża liczba osób starszych trafiających do szpitali, to jednak najmłodsze dzieci, z którymi seniorzy stykają się w domach - na przykład ich wnuki - nie stanowią dla nich dużego zagrożenia.

Minister zdrowia: najmłodsze dzieci "mają zbyt mało wirusa, by zakażać"

Jak dowiadujemy się z wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, najmłodsze dzieci wracające do domów ze szkół nie stanowią dla seniorów - swoich rodziców i dziadków - dużego zagrożenia, jako że chorując bezobjawowo "mają zbyt mało wirusa, by zakażać". Z tego względu ewentualne przywrócenie nauki zdalnej objęłoby tylko dzieci od 12. roku życia wzwyż, które stanowią większe zagrożenie dla osób starszych. - Ta decyzja jest rozważana, będziemy o tym rozmawiać na spotkaniach sztabu kryzysowego - mówił na antenie Polsat News Kraska. Przypomnijmy, że już w piątek (09.10) pojawiły się pogłoski o przywróceniu nauki zdalnej w całej Polsce wraz z włączeniem terytorium całego kraju do strefy żółtej. O przeciekach w tej kwestii informowało RMF FM. W sobotę (10.10) premier Mateusz Morawiecki zdementował jednak te pogłoski, twierdząc, że polskie szkolnictwo dobrze radzi sobie z epidemią, a 98 proc. szkół w niezakłócony sposób funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Niezależnie od rządowych zapewnień uczniowie polskich szkół sami domagają się wprowadzenia nauki zdalnej w trosce o własne zdrowie i zdrowie swoich bliskich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News