wawainfo.pl
wiceminister Waldemar Kraska

Piotr Molecki/East News

Minister w Polsacie powiedział co będzie z nauką zdalną w szkołach. Miało być zupełnie inaczej

12 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Nauka zdalna może zostać przywrócona w przypadku części uczniów. W programie "Graffiti" na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał do zrozumienia, że decyzja o przywróceniu nauki zdalnej jest rozważ

Nauka zdalna może zostać przywrócona dla części uczniów

Nauka zdalna w polskich szkołach może zostać przywrócona dla części uczniów. W programie "Graffiti" na antenie Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał do zrozumienia, że tego typu rozwiązanie jest brane pod uwagę, lecz nie dotyczyłoby ono najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Zdaniem Kraski, chociaż obecnie największym problemem służby zdrowia jest duża liczba osób starszych trafiających do szpitali, to jednak najmłodsze dzieci, z którymi seniorzy stykają się w domach - na przykład ich wnuki - nie stanowią dla nich dużego zagrożenia. 

Minister zdrowia: najmłodsze dzieci "mają zbyt mało wirusa, by zakażać"

Jak dowiadujemy się z wypowiedzi wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, najmłodsze dzieci wracające do domów ze szkół nie stanowią dla seniorów - swoich rodziców i dziadków - dużego zagrożenia, jako że chorując bezobjawowo "mają zbyt mało wirusa, by zakażać". Z tego względu ewentualne przywrócenie nauki zdalnej objęłoby tylko dzieci od 12. roku życia wzwyż, które stanowią większe zagrożenie dla osób starszych. - Ta decyzja jest rozważana, będziemy o tym rozmawiać na spotkaniach sztabu kryzysowego - mówił na antenie Polsat News Kraska. Przypomnijmy, że już w piątek (09.10) pojawiły się pogłoski o przywróceniu nauki zdalnej w całej Polsce wraz z włączeniem terytorium całego kraju do strefy żółtej. O przeciekach w tej kwestii informowało RMF FM. W sobotę (10.10) premier Mateusz Morawiecki zdementował jednak te pogłoski, twierdząc, że polskie szkolnictwo dobrze radzi sobie z epidemią, a 98 proc. szkół w niezakłócony sposób funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Niezależnie od rządowych zapewnień uczniowie polskich szkół sami domagają się wprowadzenia nauki zdalnej w trosce o własne zdrowie i zdrowie swoich bliskich.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >