wawainfo.pl
Szkoła w Ursusie została zamknięta

Szkoła podstawowa nr 382 im. Warszawskich Dzieci na ulicy Konińskiej 2 w Ursusie - https://sp382.warszawa.pl/

Pierwsza podstawówka całkowicie zamknięta. 12 nauczycieli zakażonych koronawirusem

13 Października 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Szkoła w Ursusie została zamknięta, a uczniowie przeszli na nauczanie zdalne, po tym jak u kilkunastu nauczycieli stwierdzono zakażenie koronawirusem. U jednego z nauczycieli w szkole podstawowej nr 382 na ulicy Konińskiej 2 w Ursusie zakażenie potwierdzo

Szkoła w Ursusie została zamknięta w związku z zakażeniami wśród nauczycieli

Szkoła w Ursusie przeszła całkowicie na nauczanie zdalne w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u kilkunastu nauczycieli. Zamknięta dla uczniów została szkoła podstawowa nr 382 na ulicy Konińskiej 2. - W ostatnią środę (07.10) pani dyrektor otrzymała informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli, który pracował na świetlicy z dziećmi klas początkowych 1-3. W związku z tym już kolejnego dnia dzieci z tych klas nie przyszły do szkoły, przechodząc na naukę zdalną - poinformowała Wawa Info rzecznik dzielnicy Ursus Agnieszka Wall. Były to działania prewencyjne, jako że na dzień dzisiejszy nie ma doniesień o zakażeniu koronawirusem wśród uczniów - W ciągu kilku kolejnych potwierdzały się zakażenia u kolejnych nauczycieli, więc dyrektor szkoły we współpracy z organem prowadzącym wystąpiła do sanepidu o wydanie decyzji o przejściu całej szkoły na nauczanie w trybie zdalnym - tłumaczy rzecznik Ursusa Agnieszka Wall.

W 12 nauczycieli ze szkoły w Ursusie potwierdzono zakażenie koronawirusem

W związku z prewencyjnym działaniem dyrektor szkoły podstawowej nr 382 na ulicy Konińskiej 2 w Ursusie sanepid wydał decyzję o przejściu całej szkoły na nauczanie zdalne od poniedziałku (12.10) do piątku (16.10). Jak informuje rzecznik prasowa dzielnicy Ursus Agnieszka Wall, dotychczas zakażenie potwierdzono u 12 nauczycieli podstawówki. Obecnie wszyscy uczniowie szkoły bez zakłóceń uczą się w trybie zdalnym. Szkoła i sanepid wychodzą z założenia, że w kolejnym tygodniu możliwy będzie powrót uczniów do nauki stacjonarnej, jednak sytuacja rozwija się dynamicznie i reakcje dostosowane będą do ewentualnych doniesień o kolejnych zakażeniach. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >