wawainfo.pl

Piotr Molecki/East News

Alarmy bombowe w szkołach. Policja i straż jeżdżą od zgłoszenia do zgłoszenia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Służby z Mazowsza postawione na nogi. Do szkół w regionie wpłynęły zgłoszenia o podłożonych bombach. Prawdopodobnie ma to związek z egzaminami ósmoklasistów, które rozpoczęły się we wtorek.

Alarmy w szkołach w dniu egzaminu

We wtorek - 25 maja - o godzinie 9 uczniowie klas podstawowych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Jak co roku nie brakuje jednak przypadków fałszywych alarmów bombowych mających ściągnąć służby do szkoły i doprowadzić do ewakuacji uczniów i nauczycieli, a w ten sposób uniemożliwić bądź opóźnić odbycie się egzaminu.

Po godzinie 8 rano interwencje takie miały miejsce w szkołach w Chotomowie i w Legionowie. Zgłoszenie dotyczące Szkoły Podstawowej nr 4 w Legionowie wpłynęło do straży pożarnej drogą mailową.

W obu przypadkach dyrekcja szkoły odstąpiła od ewakuacji, a po działaniach sprawdzających policji i straży pożarnej bez zakłóceń przystąpiono do egzaminów. Działania w obu miejscowościach zakończono do około 9:20.

Alarmy dotyczą nie tylko podłożenia ładunków wybuchowych. - Mieliśmy na terenie województwa kilkadziesiąt zgłoszeń o podłożeniu gazu - tłumaczy bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Jak zaznacza bryg. Kierzkowski, ze względu na ich kaskadowy charakter są to sprawy klasyfikowane jako zgłoszenia o niskim stopniu wiarygodności. Zajmuje się nimi przede wszystkim policja, strażacy zabezpieczają jej działania.

O kilkudziesięciu zgłoszeniach informuje także Policja Mazowiecka. - Dyrektorzy bądź osoby, które zarządzają tymi placówkami, one podejmują decyzje o ewakuacji. Są to zgłoszenia do szkół, nas informują dyrektorzy placówek. Jesteśmy na miejscu, jeśli ktoś nas powiadomi - mówi st. asp. Norbert Cibor zespołu prasowego wojewódzkiej komendy.

- Są to przede wszystkim zgłoszenia mailowe dotyczące podłożenia ładunków wybuchowych - tłumaczy st. asp. Cibor, wskazując, że poranne zgłoszenia dotyczyły między innymi szkół w Kozienicach i Płońsku.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • 23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

  • Mężczyzna spadł z mostu Poniatowskiego. Nie żyje

  • Trzaskowski o Krajowym Planie Odbudowy: Warszawa na tym straci

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Julian Bakuła

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]