wawainfo.pl > Straż Pożarna

Straż Pożarna

straż pożarna

Straż pożarna interweniuje
16.06.2022 02:02 Wypadek autobusu na Chełmżyńskiej. Pojazd nadział się na barierę energochłonną

Groźny wypadek autobusu linii nocnej w Rembertowie na ul. Chełmżyńskiej. Pojazd najechał na barierę energochłonną, wskutek czego wbiła się ona do wnętrza pojazdu na długość 8 m. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Przerażający poranek Zaledwie krok od tragedii dzielił dzisiejszego poranka pasażerów autobusu nocnej linii N24, przejeżdżającego przez ul. Chełmżyńską w Rembertowie. Pojazd wjechał w metalową barierę energochłonną, oddzielającą ulicę od chodnika. Ta przebiła maskę samochodu i przewiercając się przez szoferkę, znalazła się aż na korytarzu pojazdu. Sytuację uratował fakt, że w samochodzie przebywała niewielka ilość pasażerów. W przeciwnym razie, gdyby ktoś znajdował się na linii przecięcia, mogłoby dojść do znacznego zranienia, czy nawet śmierci. Metalowa bariera wbiła się w autobus na długość 8 m. Na szczęście ominęła kierowcę, a także znajdujących się w pojeździe pasażerów, którzy jeszcze przed przyjazdem służb opuścili autobus. Akcja strażaków Na miejsce zdarzenia wezwana została straż pożarna. Służby przy pomocy piły do metalu przecięły barierę i usunęły jej fragmenty z pojazdu. Interwencja trwała ok. pół godziny. Po jej zakończeniu na miejscu pracę rozpoczęła policja oraz przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych. Czekamy na Wasze informacjewawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:Tragedia na kąpielisku Zielonce. Tonącego nie udało się uratowaćGrójeccy policjanci zatrzymali przepełnionego busa. Ściśnięci pasażerowie siedzieli na workach z nawozemNad Mazowszem przeszła silna burza. Straż podjęła ponad 800 interwencjiźródło: se.pl, wawainfo.pl zdjęcie główne: Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy - facebook.com/kmpspwarszawa

burza idzie
16.06.2022 02:02 Warszawska straż pożarna przygotowuje się do interwencji, w Płocku działania już trwają. Kolejna dotkliwa burza na Mazowszu

Warszawska straż pożarna przygotowuje się na interwencje wynikające z trwającej w mieście burzy. W Płocku już w tej chwili trwają działania mające na celu usuwanie drzew, które przewróciły się na drogi. RCB ostrzega przed przerwami w dostawie prądu.

Szkoła w Wólce Radzymińskiej
19.03.2022 03:39 Nagła ewakuacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, 130 osób musiało pilnie uciec. Na miejsce przybyła straż pożarna i policja

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej wpłynęło zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali ewakuowani. Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że to fałszywy alarm. Do wydarzenia doszło 14 czerwca po godz. 11. Administracja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej zawiadomiła służby o uzyskaniu informacji dotyczącej podłożenia ładunku wybuchowego na terenie placówki. Dyrekcja zadecydowała o ewakuowaniu uczniów oraz personelu szkoły. Budynek opuściło łącznie 130 znajdujących się tam osób. Na miejsce niezwłocznie przybyły dwie jednostki straży pożarnej: JRG z Legionowa oraz OSP z Wólki Radzymińskiej. Stawiła się również policja z Nieporętu. Służby podjęły akcję poszukiwawczą w celu odnalezienia ładunku wybuchowego. Jak poinformowała nas Komenda Powiatowa PSP w Legionowie - strażacy nie odnaleźli żadnych materiałów niebezpiecznych. O 11.40 służby zakończyły akcję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Radzymińskiej. Po oficjalnym stwierdzeniu bezpieczeństwa w szkole, uczniowie i nauczyciele powrócili do zajęć lekcyjnych.

Straż pożarna w Skysawa
19.03.2022 03:38 Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Przejeżdżający ulicą Świętokrzyską 4 lipca w godzinach porannych mogli być zaniepokojeni widokiem tłumu strażaków pod wznoszonym wieżowcem Skysawa. Okazało się jednak, że były to rutynowe ćwiczenia. Efektowne ćwiczeniaDziś rano w 40-piętrowym budowanym wieżowcu Skysawa przy ul. Świętokrzyskiej odbyły się ćwiczenia warszawskiej straży pożarnej. Obejmowały one symulowany wybuch pożaru na 37 piętrze wznoszonego budynku, znajdującym się 140 metrów nad ziemią. Ćwiczenia miały za zadanie usprawnić metody i nauczyć strażaków działań dotyczących gaszenia pożarów na dużych wysokościach z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu technicznego. - Strażacy dotarli z linią gaśniczą na 140 metr wysokości podając wodę przy pomocy nowoczesnego sprzętu o parametrach roboczych ciśnienia 60 atmosfer - poinformowano na Twitterze Mazowieckiej Straży Pożarnej. Trwają ćwiczenia na 37 piętrze nowobudowanego budynku #SKYSAWA w Warszawie. Strażacy dotarli z linią gaśniczą na 140 metr wysokości podając wodę przy pomocy nowoczesnego sprzętu o parametrach roboczych ciśnienia 60 atmosfer. pic.twitter.com/2UAnLoy4ON— Mazowiecka Straż Pożarna (@Kw_PSP_Wwa) July 4, 2021 Zapierający dech w piersiach widokW mediach społecznościowych Komendy Wojewódzkiej PSP pojawiły się również fotografie przedstawiające widok Warszawy z powstającego wieżowca Skysawa. Panorama Warszawy z budynku #SKYSAWA #StrażPożarna #Ćwiczenia pic.twitter.com/stReXERcs2— Mazowiecka Straż Pożarna (@Kw_PSP_Wwa) July 4, 2021 To nie pierwsze tego rodzaju ćwiczenia straży pożarnej. W 2020 r. strażacy przeprowadzili je na 310-metrowym Varso Tower, będącym najwyższym budynkiem w Warszawie.

goniec.pl
19.03.2022 03:34 Ursynów. W mieszkaniu włączył się czujnik tlenku węgla. Na miejscu 4 zastępy strażaków

W czwartek rano strażacy otrzymali zgłoszenie o uruchomieniu czujnika tlenku węgla w jednym z mieszkań na warszawskim Ursynowie. Na miejscu pojawiły się 4 zastępy strażaków. Do zdarzenia doszło niedaleko miejsca zamieszkania Zbigniewa Ziobro.

straż
19.03.2022 03:34 Powiat płocki. Strażacy interweniowali przy uszkodzonym dachu

Powiat płocki. Straż pożarna została wezwana do uszkodzonego dachu. Jak się okazało, problemy spowodował bardzo silny wiatr, wiejący dziś w prawie całej Polsce.Tuż przed godziną 18 strażacy musieli pojawić się pod jednym z domów w Zdziarze. Zadaniem służb było zabezpieczenie uszkodzonego dachu.

Kobieta
19.03.2022 03:34 Znak drogowy spadł na starszą kobietę. Na miejscu policja

W samym centrum Warszawy doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji. Starsza kobieta została przygnieciona przez znak drogowy. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby.Zdarzenie miało miejsce na ulicy Foksal. 77-letnia kobieta przechodziła obok znaku drogowego, gdy ten, pod wpływem wiatru, groźnie się zachwiał.

straż pożarna
19.03.2022 03:34 Bielany. Pożar mieszkania, zginął mężczyzna

We wtorkowy wieczór na Bielanach doszło do poważnego pożaru. Zapalił się lokal mieszkalny, w środku była jedna osoba. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.Po godzinie 20 we wtorek, 19 października do warszawskich strażaków dotarło zgłoszenie o pożarze. Płonęło mieszkanie na pierwszym piętrze jednego z bloków, zlokalizowanego przy ul. Słodowiec 10 na Bielanach.

PKiN
19.03.2022 03:30 Głowa dziecka utknęła między barierkami. Szybka akcja strażaków w Pałacu Kultury i Nauki

Alarmowa sytuacja w Pałacu Kutlury i Nauki. Straż pożarna wjechała na taras widokowy, by pomóc 4-letniemu chłopcu, którego głowa utknęła między filarami.Na szczęście, nie trzeba było używać specjalistycznego sprzętu do oswobodzenia malca.

Na Pradze zawalił się budynek dawnej kuźni
19.03.2022 03:29 Zawalił się budynek na Pradze-Południe

Na skrzyżowaniu ulic Sztabowej i Podolskiej zawaliła się część budynku. Na miejscu pracowali strażacy, w tym specjalistyczna jednostka ratowniczo-poszukiwawcza.Do zdarzenia doszło we wtorek popołudniu.