wawainfo.pl > Wiadomości > Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:38

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Straż pożarna w Skysawa
twitter.com/Kw_PSP_Wwa

Przejeżdżający ulicą Świętokrzyską 4 lipca w godzinach porannych mogli być zaniepokojeni widokiem tłumu strażaków pod wznoszonym wieżowcem Skysawa. Okazało się jednak, że były to rutynowe ćwiczenia.

Efektowne ćwiczenia

Dziś rano w 40-piętrowym budowanym wieżowcu Skysawa przy ul. Świętokrzyskiej odbyły się ćwiczenia warszawskiej straży pożarnej.

Obejmowały one symulowany wybuch pożaru na 37 piętrze wznoszonego budynku, znajdującym się 140 metrów nad ziemią. Ćwiczenia miały za zadanie usprawnić metody i nauczyć strażaków działań dotyczących gaszenia pożarów na dużych wysokościach z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu technicznego.

- Strażacy dotarli z linią gaśniczą na 140 metr wysokości podając wodę przy pomocy nowoczesnego sprzętu o parametrach roboczych ciśnienia 60 atmosfer - poinformowano na Twitterze Mazowieckiej Straży Pożarnej.

Zapierający dech w piersiach widok

W mediach społecznościowych Komendy Wojewódzkiej PSP pojawiły się również fotografie przedstawiające widok Warszawy z powstającego wieżowca Skysawa.

To nie pierwsze tego rodzaju ćwiczenia straży pożarnej. W 2020 r. strażacy przeprowadzili je na 310-metrowym Varso Tower, będącym najwyższym budynkiem w Warszawie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: warszawa.wyborcza.pl, twitter.com Zdjęcie główne: twitter.com/Kw_PSP_Wwa