wawainfo.pl
burza idzie

Arkadiusz Ziolek/East News - zdjęcie ilustracyjne

Warszawska straż pożarna przygotowuje się do interwencji, w Płocku działania już trwają. Kolejna dotkliwa burza na Mazowszu

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Warszawska straż pożarna przygotowuje się na interwencje wynikające z trwającej w mieście burzy. W Płocku już w tej chwili trwają działania mające na celu usuwanie drzew, które przewróciły się na drogi. RCB ostrzega przed przerwami w dostawie prądu.

Straż pożarna się szykuje

W Warszawie trwa burza. Stołeczna straż pożarna wciąż zajmuje się usuwaniem szkód wynikających z wczorajszej wichury, a jednocześnie przygotowuje się na wyjazdy do kolejnych interwencji.

- Jeszcze nie mamy żadnego zgłoszenia w związku z dzisiejszą burzą, natomiast co jakiś czas wpływają do nas zgłoszenia dotyczące złamanych drzew, konarów itd., ale prawdopodobnie są to pozostałości po wczorajszych zdarzeniach - przekazał w rozmowie z Wawa Info kpt. Wojciech Kapczyński z Zespołu Prasowego stołecznej PSP.

- Wyglądając przez okno i spoglądając na różne radary pogodowe faktycznie widzimy, że coś już w stronę Warszawy się zbliża, a w zasadzie po stronie praskiej już jest. Pewnie coś się z tych interwencji podniesie i podejmiemy działania w związku z tym obecnym frontem atmosferycznym, który przechodzi przez Warszawę - dodał rzecznik.Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomości SMS z alertem dotyczącym potencjalnych skutków dzisiejszej pogody.

Uwaga! Wieczorem i w nocy (12/13.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - przestrzega RCB w wiadomości.

40-latka zgłosiła przemoc domową na policję, agresor musi wynieść się z mieszkania

Po 8 latach zgłosiła przemoc domową na policję. 40-letni mąż otrzymał zakaz zbliżania się i nakaz wyprowadzki z mieszkania

CZYTAJ DALEJ

Niebezpieczeństwo w Płocku

W związku z trwającą w Płocku burzą, straż pożarna otrzymała już ok. stu zgłoszeń wynikających z silnych opadów deszczu i porywistego wiatru.

- Dotyczyły głównie zablokowanych dróg przez przewracane drzewa, interwencji związanych uszkodzonymi samochodami, które zaparkowane były pod drzewami. Dobra informacja jest taka, że nikt z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku tych zdarzeń - przekazał nam st. kpt. Edward Mysera z płockiej PSP.

Oficer prasowy dodał, że wciąż trwają działania straży na terenie miasta.

- Straż pożarna cały czas prowadzi swoje działania, zachowując pierwszeństwo przejezdności dróg tak, aby mieszkańcy, którzy będą potrzebowali skorzystać z pomocy innych służb ratowniczych, mam tu na myśli karetki pogotowia, policję, mogli otrzymać taką pomoc - powiedział Edward Mysera.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragedia na kąpielisku Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

  • GRZYB nad Warszawą. Ogromna nawałnica nadciąga do stolicy

  • Wypadek na S8. Auto stanęło w płomieniach, są utrudnienia w ruchu

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News - zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >