wawainfo.pl > Wiadomości > Warszawska straż pożarna przygotowuje się do interwencji, w Płocku działania już trwają. Kolejna dotkliwa burza na Mazowszu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 16.06.2022 02:02

Warszawska straż pożarna przygotowuje się do interwencji, w Płocku działania już trwają. Kolejna dotkliwa burza na Mazowszu

burza idzie
Arkadiusz Ziolek/East News - zdjęcie ilustracyjne

Warszawska straż pożarna przygotowuje się na interwencje wynikające z trwającej w mieście burzy. W Płocku już w tej chwili trwają działania mające na celu usuwanie drzew, które przewróciły się na drogi. RCB ostrzega przed przerwami w dostawie prądu.

Straż pożarna się szykuje

W Warszawie trwa burza. Stołeczna straż pożarna wciąż zajmuje się usuwaniem szkód wynikających z wczorajszej wichury, a jednocześnie przygotowuje się na wyjazdy do kolejnych interwencji.

- Jeszcze nie mamy żadnego zgłoszenia w związku z dzisiejszą burzą, natomiast co jakiś czas wpływają do nas zgłoszenia dotyczące złamanych drzew, konarów itd., ale prawdopodobnie są to pozostałości po wczorajszych zdarzeniach - przekazał w rozmowie z Wawa Info kpt. Wojciech Kapczyński z Zespołu Prasowego stołecznej PSP.

- Wyglądając przez okno i spoglądając na różne radary pogodowe faktycznie widzimy, że coś już w stronę Warszawy się zbliża, a w zasadzie po stronie praskiej już jest. Pewnie coś się z tych interwencji podniesie i podejmiemy działania w związku z tym obecnym frontem atmosferycznym, który przechodzi przez Warszawę - dodał rzecznik.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało wiadomości SMS z alertem dotyczącym potencjalnych skutków dzisiejszej pogody.

Uwaga! Wieczorem i w nocy (12/13.07) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - przestrzega RCB w wiadomości.

Niebezpieczeństwo w Płocku

W związku z trwającą w Płocku burzą, straż pożarna otrzymała już ok. stu zgłoszeń wynikających z silnych opadów deszczu i porywistego wiatru.

- Dotyczyły głównie zablokowanych dróg przez przewracane drzewa, interwencji związanych uszkodzonymi samochodami, które zaparkowane były pod drzewami. Dobra informacja jest taka, że nikt z mieszkańców nie ucierpiał w wyniku tych zdarzeń - przekazał nam st. kpt. Edward Mysera z płockiej PSP.

Oficer prasowy dodał, że wciąż trwają działania straży na terenie miasta.

- Straż pożarna cały czas prowadzi swoje działania, zachowując pierwszeństwo przejezdności dróg tak, aby mieszkańcy, którzy będą potrzebowali skorzystać z pomocy innych służb ratowniczych, mam tu na myśli karetki pogotowia, policję, mogli otrzymać taką pomoc - powiedział Edward Mysera.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane