wawainfo.pl > Mazowsze > Nagła ewakuacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, 130 osób musiało pilnie uciec. Na miejsce przybyła straż pożarna i policja
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:39

Nagła ewakuacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, 130 osób musiało pilnie uciec. Na miejsce przybyła straż pożarna i policja

Szkoła w Wólce Radzymińskiej
Google Street View

Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej wpłynęło zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali ewakuowani. Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że to fałszywy alarm.

Do wydarzenia doszło 14 czerwca po godz. 11. Administracja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Radzymińskiej zawiadomiła służby o uzyskaniu informacji dotyczącej podłożenia ładunku wybuchowego na terenie placówki.

Dyrekcja zadecydowała o ewakuowaniu uczniów oraz personelu szkoły. Budynek opuściło łącznie 130 znajdujących się tam osób.

Na miejsce niezwłocznie przybyły dwie jednostki straży pożarnej: JRG z Legionowa oraz OSP z Wólki Radzymińskiej. Stawiła się również policja z Nieporętu.

Służby podjęły akcję poszukiwawczą w celu odnalezienia ładunku wybuchowego. Jak poinformowała nas Komenda Powiatowa PSP w Legionowie - strażacy nie odnaleźli żadnych materiałów niebezpiecznych.

O 11.40 służby zakończyły akcję w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wólce Radzymińskiej.

Po oficjalnym stwierdzeniu bezpieczeństwa w szkole, uczniowie i nauczyciele powrócili do zajęć lekcyjnych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wtv.pl

Zdjęcie główne: Google Street View

Powiązane