wawainfo.pl

Pawel Wodzynski/East News

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Od poniedziałku 15 listopada, Ochota oraz Żoliborza zostają objęte Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. To największe poszerzenie strefy w historii. Zmiana, jak zapowiada ratusz - ma ulżyć mieszkańcom obu dzielnic, które służyły dotąd za darmowy parking dla osób spoza dzielnicy.

Mieszkańcy Ochoty i Żoliborza będą mieli prawo do abonamentu, który uprawnia do bezpłatnego postoju. Pozostali kierowcy za parkowanie muszą zapłacić. Według stołecznego ratusza, ma to zachęcić kierowców do krótszego postoju lub przesiadki do transportu publicznego, zamiast pozostawiania auta na cały dzień na terenie płatnej strefy.

- Obie dzielnice są położone blisko centrum, co skłania część kierowców dojeżdżających z przedmieść do zaparkowania tu auta i przesiadki na metro lub tramwaj. Wprowadzenie SPPN ma zapobiec temu zjawisku - informuje Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

W ramach rozszerzenia strefy znakowane są miejsca postojowe na ponad 250 ulicach o łącznej długości 140 km. Powierzchnia, o którą powiększyła się Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego jest niemal równa powierzchni, jaką obejmowała cała strefa jeszcze 2 lata temu.

- Liczba płatnych miejsc postojowych zwiększa się do 52 tys. - to niemal tyle, co w sześciu największych miastach w Polsce łącznie - dodaje Monika Beuth-Lutyk.

Mieszkańcy Ochoty i Żoliborza mogą wybrać spośród 2 rodzajów abonamentu na parkowanie. Do wyboru jest abonament rejonowy (obowiązujący na niewielkim obszarze wokół domu) lub abonament obszarowy (uprawniający do bezpłatnego postoju na dużym obszarze, obejmującym ok. tysiąca miejsc).

- W pierwszych dniach funkcjonowania strefy nie będą pobierane kary. Obecnie kluczowej jest, aby informacja o ich uruchomieniu dotarła do wszystkich mieszkańców - informuje Jakub Dybalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

To jednak nie koniec zmian jakie Warszawa chce wprowadzić w temacie płatnego parkowania. Obecnie trwają konsultacje społeczne dotyczące zmian na ulicach Saskiej Kępy, Mokotowa i Pragi-Północ.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, Urząd m.st. Warszawy, Zarząd Dróg Miejskich

Tagi:

Podobne artykuły

Ulice

Jarosław Kaczyński nie ma wody. Ogromna awaria tuż przed jego domem, strumień leje się po chodniku
Czytaj więcej >

Ulice

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło
Czytaj więcej >

Ulice

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących
Czytaj więcej >

Ulice

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską
Czytaj więcej >

Ulice

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?
Czytaj więcej >

Ulice

Mężczyzna nie żyje, nastolatek jest ciężko ranny. Tragedia w centrum Warszawy
Czytaj więcej >
Jakub Bujnik

Warsztat dziennikarski szkoliłem w zespole redaktorów i wydawców redakcji TVN24. Następnie przez kilka lat pracowałem jako reporter w największym branżowym portalu lotniczym w Polsce - pasazer.com. Tam sprawowałem funkcje redaktora prowadzącego, zajmującego się wszystkim redakcjami serwisu. Publikowałem również na łamach portalu turystycznego Fly4Free.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Ulice

Ulice

materiał

Zmiany od 2023 roku! Strefa płatnego parkowania w Warszawie będzie większa
Czytaj więcej >
Ulice

Anna Dymarczyk

Ogromne utrudnienia na trasie S8. Płonie samochód
Czytaj więcej >
Ulice

Jakub Bujnik

Bielany. Bus uderzył w betonowy słup i wylądował na boku
Czytaj więcej >
Ulice

Jakub Bujnik

Wypadek na S8. Zderzenie dwóch aut ciężarowych i samochodu osobowego
Czytaj więcej >
Ulice

Jakub Bujnik

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ulice

Anna Dymarczyk

Wypadek na trasie S8 w kierunku Poznania. Stworzył się gigantyczny korek
Czytaj więcej >