wawainfo.pl
Główne stacje metra zamknięte, trwa pilna akcja służb

(zdj. ilustracyjne) PIOTR PIWOWARSKI/East News

Niebezpieczny przedmiot w metrze. Wyłączono główne stacje

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Akcja służb w metrze. - W związku z podejrzeniem niebezpiecznego przedmiotu na polecenie policji zamknięta została stacja centrum - przekazała Anna Bartoń, rzecznik metra. Szczegóły zdarzenia nie są przez rzeczniczkę ujawniane. Zazwyczaj, gdy chodzi o błahą sprawę, służby od razu informują o szczegółach.

Przy głównych stacjach metra działa policja oraz straż pożarna. - Mogę potwierdzić nasze działania na miejscu. Nie przekazujemy szczegółów - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Natalia de Laurans, rzecznik komisariatu metra.

Chwilę po godzinie 21 Warszawski Transport Publiczny przekazał, że kursowanie metra ulega zmianie. Z ruchu całkowicie wyłączone zostały stacje: Ratusz Arsenał, Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wierzbno.

Kapitan Wojciech Kapczyński potwierdza, że na miejscu pojawili się strażacy. - Dostaliśmy zgłoszenie, że może znajdować się tam podejrzany pakunek - przekazał w rozmowie z redakcją wawainfo.pl rzecznik warszawskiej PSP.

Warszawa: główne stacje metra pilnie wyłączone z użytku

Akcja służb związana jest z nieznanym przedmiotem. To jednak nie straż pożarna prowadzi działania.

- Jesteśmy na miejscu - powiedział dla wawainfo.pl kpt. Wojciech Kapczyński. - Zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej - przekazał.

- Zabezpieczamy jedynie działania policji, tutaj to policjanci prowadzą swoje działania - dodał rzecznik.

Próbowaliśmy skontaktować się ze stołeczną policją. Telefon zespołu prasowego jest wyłączony.

Zmiany w kursowaniu linii metra

Obecnie warszawiacy korzystać mogą z metra w dwóch pętlach. Kabaty-Wilanowska-Kabaty oraz Młociny-Dworzec Gdański-Młociny.

WTP informuje, że uruchomiana jest specjalna linia autobusowa Z. Będzie kursować na trasie od placu Wilsona przez Mickiewicza, Andersa, Marszałkowską, Waryńskiego, al. Armii Ludowej, al. Niepodległości, al. Wilanowską. Trasa kończyć będzie się na ul. Puławskiej na przystanku Metro Wilanowska 02.

AKTUALIZACJA godz. 22:06

WTP podało, że akcja służb została zakończona. Komunikat w tej sprawie pojawił sie tuż po 22. - Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu - wyjaśniono.

Pracowity poniedziałek służb

W poniedziałek od rana służby w Warszawie postawione zostały w stan najwyższej gotowości. Przez stolicę przetoczyła się fala alarmów bombowych.

- Otrzymaliśmy informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w 34 miejscach na terenie podlegającym pod naszą komendę, tj. na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie. Zgłoszenie dotyczyło budynków użyteczności publicznej m.in. placówek oświatowych - przekazał w rozmowie z naszą redakcją podkom. Robert Koniuszy z Komendy Rejonowej Policji II w Warszawie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >