wawainfo.pl > Wtp

Wtp

Warszawski Transport Publiczny

Jakub Kaminski/East News
17.06.2022 02:02 Darmowe bilety miesięczne od WTP. Rusza kolejny etap akcji

Warszawski Transport Publiczny przygotował dla warszawiaków bardzo przyjemną niespodziankę. W poniedziałek 18 października startuje II etap konkursu “Jesienne biletobranie”. W ramach akcji WTP rozda co najmniej 315 biletów 30-dniowych.

MZA
19.03.2022 03:36 MZA: W środę masowe oddawanie krwi. Dyrekcja grozi zwolnieniami, pracownicy są sfrustrowani

Nie milkną echa sporu, który trwa w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie. Zarząd spółki podpisał w zeszłym tygodniu porozumienie z trzema reprezentatywnymi związkami zawodowymi, o którym nie wiedzieli nawet ich członkowie. Nastroję wśród kierowców są podłe. W środę większość z nich pójdzie oddać krew, za co będą im przysługiwały dwa dni wolne. Czy przedłużający się konflikt oznacza paraliż warszawskiej komunikacji?W czwartek, 18 listopada, zarząd MZA podpisał porozumienie dotyczące roszczeń zwiazków zawodowych z ich reprezentatywnymi przedstawicielami. Podpisały się pod nim trzy z dziewięciu związków biorących udział w sporze - Związek Zawodowy Pracowników KM, KM OM NSZZ "Solidarność" i TW oraz Związek Zawodowy "Kontra". Jak możemy jednak usłyszeć w rozmowie z pracownikami Miejskich Zakładów Autobusowych - o podpisanym porozumieniu decydowały zarządy związków zawodowych bez konsultacji ze zrzeszonymi w ich strukturach kierowcami.- Nie było żadnych konsultacji z członkami reprezentatywnych związków zawodowych. Przecież można było dyskutować o kwotach, które są w sporze. Mogliśmy rozmawiać, mediować a tego nie było. Stąd jest ten spór. Ten przekaz w mediach, że większość pracowników przyjęła z radością to porozumienie jest błędem. Nie wolno tak mówić bo tak nie jest. Nasze sześć związków zawodowych reprezentuje wszystkich pracowników - mówi w rozmowie z wawainfo.pl Michał Nowicki, przewodniczący WZZKRP.Według słów rzecznika MZA - Adama Stawickiego - 1/3 kierowców pracujących w Miejskich Zakładach Autobusowych jest zrzeszona w związkach zawodowych. Z tego aż 75% z tej liczby należy do organizacji, które podpisały porozumienie. Jednak jak udało nam się dowiedzieć do tych trzech organizacji należy około 1250 z 4600 pracowników MZA.Dodatkowo doszło do absurdu w podpisanym 18 listopada porozumieniu. Według jego treści, pod którym podpisał się zarząd MZA oraz przedstawiciele trzech ugrupowań reprezentatywnych - "wszyscy pracownicy MZA, za każdy pełny miesiąc pozostawania w zatrudnieniu w MZA w okresie 1.12.2020 - 30.11.2021 i pozostający w zatrudnieniu na dzień 30 listopada 2021 roku, otrzymają jednorazową rekompensatę w łącznej wysokości 1500 zł."Związkowcy żartują więc z popełnionego błędu w tekście, mówiąc, że mają chyba zbyt małe wymagania skoro zarząd tak od ręki zaoferował im 1500 zł. rekompensaty za każdy miesiąc, w prawie trwającym rok okresie.

Główne stacje metra zamknięte, trwa pilna akcja służb
19.03.2022 03:35 Niebezpieczny przedmiot w metrze. Wyłączono główne stacje

Akcja służb w metrze. - W związku z podejrzeniem niebezpiecznego przedmiotu na polecenie policji zamknięta została stacja centrum - przekazała Anna Bartoń, rzecznik metra. Szczegóły zdarzenia nie są przez rzeczniczkę ujawniane. Zazwyczaj, gdy chodzi o błahą sprawę, służby od razu informują o szczegółach.Przy głównych stacjach metra działa policja oraz straż pożarna. - Mogę potwierdzić nasze działania na miejscu. Nie przekazujemy szczegółów - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl mł. asp. Natalia de Laurans, rzecznik komisariatu metra. Chwilę po godzinie 21 Warszawski Transport Publiczny przekazał, że kursowanie metra ulega zmianie. Z ruchu całkowicie wyłączone zostały stacje: Ratusz Arsenał, Świętokrzyska, Centrum, Politechnika, Pole Mokotowskie, Racławicka oraz Wierzbno.Kapitan Wojciech Kapczyński potwierdza, że na miejscu pojawili się strażacy. - Dostaliśmy zgłoszenie, że może znajdować się tam podejrzany pakunek - przekazał w rozmowie z redakcją wawainfo.pl rzecznik warszawskiej PSP.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:33 Prace modernizacyjne na linii metra M1. W weekend przygotuj się na utrudnienia

W najbliższy weekend (16-17 października), zaplanowane zostały prace modernizacyjne na linii metra M1. Pociągi będą jeździły tylko na krótszej trasie. Warszawiacy będą mogli się przemieszczać na odcinku Wilanowska – Młociny.

By Janusz Jakubowski from Warsaw, Poland - Pesa 120Na "Swing", #3288, Tramwaje Warszawskie, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=104048801
19.03.2022 03:33 Utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Chodzi aż o 6 linii

Warszawski Transport Publiczny poinformował o utrudnieniach w kursowaniu wielu linii tramwajowych. Uruchomiona została też zastępcza linia autobusowa.

ZTM
19.03.2022 03:33 ZTM rozdaje za darmo bilety miesięczne

Zarząd Transportu Miejskiego ruszył z akcją rozdawania biletów miesięcznych za darmo. Konkurs ruszył 16 września i będzie trwał do 31 października. Już zakończył się pierwszy etap akcji. Drugi wystartuje 18 października.Uczestnicy pierwszego etapu konkursu musieli wykazać zakodowany i aktywowany bilet miesięczny, kupiony nie wcześniej niż 1 września. W przypadku kolejnego etapu konieczne będzie wykazanie posiadania biletu długookresowego, aktywowanego nie wcześniej niż 1 października.

MARCIN SMULCZYNSKI/East News
19.03.2022 03:33 Agresja, krzyk, groźby ze strony kontrolera biletów. "Tu jest Polska"

Do dantejskich scen doszło w czasie kontroli biletów w jednym z warszawskich tramwajów. Młoda kobieta, choć posiadała aktualną legitymację studencką zagranicznej uczelni otrzymała mandat, ale nie kara jest istotna w tym przypadku. Chodzi o sposób przeprowadzenia kontroli. Windykator zachowywał się agresywnie wobec kobiety, krzyczał na nią i groził policją.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:32 Mieszkańcy Warszawy czekali bardzo długo, ale w końcu jest. Ważne oświadczenie urzędu miasta

Warszawski Transport Publiczny podjął decyzję o przywróceniu normalnego rozkładu jazdy tramwajów, autobusów i metra. Komunikacja będzie kursować w zwiększonej częstotliwości. Liczba pasażerów wzrosła do 70% z okresu przed pandemią. Od początku września WTP i ZTM obserwowało natężenie ruchu w komunikacji miejskiej. W związku z tłokiem i przeciążeniem taboru zadecydowano o kolejnych zmianach.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:31 WTP wydało komunikat. Od 1 września zmiany w komunikacji miejskiej

WTP wydało komunikat. Od 1 września obowiązują nowe rozkłady jazdy. Wdrożono szereg zmian. Nie wszystkie środki komunikacji zakończą kursowanie w trybie wakacyjnym.Już od 1 września Warszawski Transport Publiczny ponownie uruchomi linie szkolne. Mowa o autobusach 304, 320, 323, 332 i 379. Wznowione zostanie także ruch linii 121, 153, 163 oraz 164. Tuż po otwarciu Południowej Obwodnicy Warszawy na ulicach zobaczymy autobusy 200, 339 i 340. Linie będą kursować tylko w godzinach szczytu.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:29 Ograniczenia w kursowaniu II linii metra

Utrudnienia w kursowaniu II linii metra. WTP wydało pilny komunikat. Pociągi będą kursować ze znacznie zmniejszoną prędkością. Przedstawiciele Warszawskiego Transportu Publicznego wydali komunikat w sprawie utrudnień w kursowaniu II linii metra. Informację wydano 28 lipca o godzinie 16:52.

Tramwaje
19.03.2022 03:27 Wybrzuszyło się torowisko. Nie kursują tramwaje

Poważne problemy w kursowaniu tramwajów w Warszawie. Część przystanków została czasowo zawieszona. ZTM informuje o problemach technicznych. Powodem jest wybrzuszenie szyn.Z komunikatu przekazanego przez ZTM wynika, iż na utrudnienia przygotować muszą się pasażerowie czekający na tramwaje numer 18 i 20 kursujące w kierunku pętli ŻERAŃ FSO.