wawainfo.pl > Wiadomości > Awaria na kolei, duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. ZTM ostrzega przed opóźnieniami
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:22

Awaria na kolei, duże utrudnienia w kursowaniu pociągów. ZTM ostrzega przed opóźnieniami

Pociągi mogą być opóźnione nawet o 45 minut
PKP PLK

Komunikat ZTM: utrudnienia na Dworcu Zachodnim

Przed godziną 11 ZTM wydał komunikat o możliwych utrudnieniach w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich w związku z awarią, do jakiej doszło rano na Dworcu Zachodnim.

"Z przyczyn technicznych mających miejsce na stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1S2S3 oraz KM linii R1R2R3R6R7R8R9. możliwe są opóźnienia do ok. 45 minut, odwołania, skrócenia tras, przekierowania wybranych pociągów" - czytamy w komunikacie.

Usterka urządzeń sterowania ruchem

- Między godziną 7:30 a 8:30 na stacji Warszawa Zachodnia wystąpiła usterka urządzeń sterowania ruchem. W tym momencie żadnych utrudnień już nie ma - powiedział w rozmowie z wawainfo.pl rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski. 

- Opóźnienia, które mogą wystąpić, to tak zwane opóźnienia wtórne, ale teraz ruch wraca do normy - tłumaczył około godziny 13 Jakubowski, wskazując, że chociaż awaria urządzeń sterowania ruchem została już usunięta, to jednak jej efekty mogą wciąż być odczuwalne.

Nowy rozkład PKP Intercity

Przypomnijmy, że od niedzieli (13.12) obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Dla mieszkańców Warszawy przewidziano w nim 130 połączeń kolejowych, w tym kilka dodatkowych tras. Poprawić ma się dzięki temu komunikacja między stolicą a Trójmiastem, Katowicami, Wrocławiem, Lublinem, Szczecinem, Opolem i Kielcami.

Dzięki nowemu limitowi prędkości na odcinku Warszawa-Gdańsk, który wynosi od niedzieli 200 km/h, podróż ze stolicy na wybrzeże trwa o 20 minut krócej. -  Podróż ze stacji Warszawa Centralna do Gdańska Głównego zajmie w przypadku najszybszego pociągu 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna – 2 godziny i 59 minut - czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Obostrzenia w pociągach

Podróżując pociągiem, powinniśmy pamiętać o obostrzeniach obowiązujących pasażerów środków transportu publicznego w związku z epidemią koronawirusa. W wagonach może być zajęta nie więcej niż połowa dostępnych miejsc, pasażerowie zobowiązani są do zachowywania odpowiedniego dystansu oraz do zasłaniania ust i nosa w trakcie podróży.

Działania sanitarne podejmują także sami przewoźnicy, dezynfekując i oczyszczając pociągi po zakończeniu przejazdów. Z kolei pasażerowie mogą przyczynić się do zmniejszenia tłoku w pociągach w okresie świątecznym i tym samym zmniejszenia ryzyka przenoszenia koronawirusa między podróżnymi, z wyprzedzeniem planując okołoświąteczne wyjazdy. Mogą ich do tego zachęcić promocyjne ceny biletów.

Tagi: ZTM WTP