wawainfo.pl
Nowe udogodnienia dla podróżujących komunikacją miejską

Wikipedia, Adrian Grycuk, CC

Naklejki pomogą sprawdzić godziny odjazdu autobusów i tramwajów. Do końca czerwca będą na wszystkich przystankach

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Na przystankach komunikacji miejskiej od kwietnia zaczęły pojawiać się naklejki z kodami QR. Mają ułatwić pasażerom autobusów i tramwajów korzystanie z rozkładów jazdy. Do końca czerwca nalepki z kodami pojawią się w całej Warszawie.

Naklejki z kodem QR

Na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego od początku kwietnia zaczęły pojawiać się charakterystyczne naklejki z logo WTP na czerwonym pasku oraz kodem QR. Po zbliżeniu telefonu komórkowego i włączeniu aparatu zostaniemy przeniesieni na stronę internetową WTP z rozkładem jazdy, który obowiązuje na przystanku. 

Ułatwienia dla pasażerów 

Dzięki nowym udogodnieniom pasażerowie będą mogli w szybki i łatwy sposób zorientować się, który z autobusów przyjedzie najszybciej, bez konieczności czytania kilku tabel rozkładów jazdy. Kody QR znajdują się na infrastrukturze przystankowej: słupach i wiatach, w pobliżu rozkładów jazdy, ale nie bezpośrednio w gablotach. Wszystko po to, aby przy odczytywaniu kodu nie przeszkadzać innym pasażerom, którzy korzystają z rozkładów jazdy w klasycznej postaci. 

Które przystanki już mają kody QR

Naklejki z kodami przylepiono przy Dworcu Centralnym, dookoła ronda Dmowskiego, a także na wybranych przystankach na Żoliborzu. Do czerwca naklejki mają się już znajdować na wszystkich przystankach w pierwszej strefie biletowej. Tych w Warszawie jest ponad cztery tysiące. Jeśli warszawiacy będą chętnie korzystać z tego rozwiązania nalepki z kodami zostaną wprowadzone także w drugiej strefie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Tagi:

WTPAutobusy WarszawaTramwaje WarszawaKomunikacja miejska

Karolina KrausharAutor

Karolina Kraushar jest redaktorką strony. Zanim znalazła się w Wawa Info, pracowała w dziale wideo portalu Wyborcza.pl oraz w radiu Chillizet. Do Warszawy przyjechała kilka lat temu i z miejsca się w niej zakochała. Szczególnie uwielbia zaskakującą oraz malowniczą Pragę-Północ. Karolina interesuje się szeroko pojętą sztuką, a w szczególności kinematografią dokumentalną, literaturą faktu oraz komiksami non-fiction.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >