wawainfo.pl > Wiadomości > Naklejki pomogą sprawdzić godziny odjazdu autobusów i tramwajów. Do końca czerwca będą na wszystkich przystankach
Karolina Kraushar
Karolina Kraushar 19.03.2022 03:25

Naklejki pomogą sprawdzić godziny odjazdu autobusów i tramwajów. Do końca czerwca będą na wszystkich przystankach

Nowe udogodnienia dla podróżujących komunikacją miejską
Wikipedia, Adrian Grycuk, CC

Naklejki z kodem QR

Na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego od początku kwietnia zaczęły pojawiać się charakterystyczne naklejki z logo WTP na czerwonym pasku oraz kodem QR. Po zbliżeniu telefonu komórkowego i włączeniu aparatu zostaniemy przeniesieni na stronę internetową WTP z rozkładem jazdy, który obowiązuje na przystanku. 

Ułatwienia dla pasażerów 

Dzięki nowym udogodnieniom pasażerowie będą mogli w szybki i łatwy sposób zorientować się, który z autobusów przyjedzie najszybciej, bez konieczności czytania kilku tabel rozkładów jazdy. Kody QR znajdują się na infrastrukturze przystankowej: słupach i wiatach, w pobliżu rozkładów jazdy, ale nie bezpośrednio w gablotach. Wszystko po to, aby przy odczytywaniu kodu nie przeszkadzać innym pasażerom, którzy korzystają z rozkładów jazdy w klasycznej postaci. 

Które przystanki już mają kody QR

Naklejki z kodami przylepiono przy Dworcu Centralnym, dookoła ronda Dmowskiego, a także na wybranych przystankach na Żoliborzu. Do czerwca naklejki mają się już znajdować na wszystkich przystankach w pierwszej strefie biletowej. Tych w Warszawie jest ponad cztery tysiące. Jeśli warszawiacy będą chętnie korzystać z tego rozwiązania nalepki z kodami zostaną wprowadzone także w drugiej strefie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Powiązane