wawainfo.pl > Wiadomości > Prace modernizacyjne na linii metra M1. W weekend przygotuj się na utrudnienia
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 19.03.2022 03:33

Prace modernizacyjne na linii metra M1. W weekend przygotuj się na utrudnienia

Marek BAZAK/East News
Marek BAZAK/East News

W najbliższy weekend (16-17 października), zaplanowane zostały prace modernizacyjne na linii metra M1. Pociągi będą jeździły tylko na krótszej trasie. Warszawiacy będą mogli się przemieszczać na odcinku Wilanowska – Młociny.

Prace modernizacyjne na pierwszej linii metra

W sobotę i niedzielę odbędzie się remont podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Ursynów. Podstacje trakcyjno-energetyczne ursynowskiego odcinka pierwszej linii metra powstały w trakcie budowy na przełomie lat 80 i 90 i teraz wymagają odnowienia.

Ze względu na prace pociągi będą jeździły tylko pomiędzy stacjami: Wilanowska - Młociny.  Obowiązywał będzie normalny rozkład jazdy, tj. w sobotę, 16 października - sobotni, wraz z kursami nocnymi a w niedzielę, 17 października - świąteczny, bez kursów nocnych. Prace potrwają od początku kursowania w sobotę, a skończą się wraz z niedzielnym rozkładem jazdy.

Dla osób korzystających komunikacji miejskiej ZTM przygotował transport zastępczy. Jak podaje rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert, na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą autobusy zastępczej linii ZM1, które pojadą trasą: METRO KABATY – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Inną trasą pojadą autobusy linii 710724 i 742. Nie zakończą kursów na pętli Os. Kabaty, tylko dojadą do pętli Metro Wilanowska, ulicami: Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Wydział Prasowy m.st. Warszawa

Tagi: ZTM WTP
Powiązane