wawainfo.pl

MARCIN SMULCZYNSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Agresja, krzyk, groźby ze strony kontrolera biletów. "Tu jest Polska"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

redakcja info

Do dantejskich scen doszło w czasie kontroli biletów w jednym z warszawskich tramwajów. Młoda kobieta, choć posiadała aktualną legitymację studencką zagranicznej uczelni otrzymała mandat, ale nie kara jest istotna w tym przypadku. Chodzi o sposób przeprowadzenia kontroli. Windykator zachowywał się agresywnie wobec kobiety, krzyczał na nią i groził policją. 

Kontrola biletów w tramwaju. Krzyk, agresja i groźby wobec dziewczyny

O sprawie poinformowała warszawska “Gazeta Wyborcza”. Kobieta od kilku lat studiuje i pracuje w Londynie, a Warszawa to jej miasto rodzinne - przyjechała odwiedzić rodziców po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Jadąc tramwajem linii nr 18 zdecydowała się na zakup biletu dobowego, ponieważ ma aktualną legitymację studencką. 

W tramwaju pojawił się kontroler. Dziewczyna podała bilet i legitymację, jednak tego, co potem się wydarzyło, nie mogła przewidzieć. Zaczęło się od słów “Co to ma być”, potem poleciało jeszcze “co mnie to obchodzi, ta legitymacja” i “Tu jest Polska”, “Przepisy sobie przeczytać, a nie sobie przyjeżdżać tak”. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i wrzeszczał na kobietę, która już wtedy była kompletnie roztrzęsiona.

do

Ale to nie był koniec. Kontroler poprosił o dowód tożsamości, którego kobieta nie miała. Mężczyzna powiedział, że “to jest skandal i że zaraz ją na policję zaprowadzi”. Skończyło się na wypisaniu mandatu, który pasażerka zapłaciła od razu. I o samą karę nie ma pretensji, choć zaznacza, że w Anglii skończyłoby się tylko na dopłacie. Problemem jest agresja, której dopuścił się kontroler i to pomimo, że widział, że dziewczyna nie miała złych intencji kupując taki bilet, a nie inny.

ZTM: Sytuacja zostanie wyjaśniona

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert przyznaje w rozmowie z “GW”, że nie ma przyzwolenia na takie zachowanie kontrolera i zapowiada, że z mężczyzną zostanie przeprowadzona rozmowa, a sytuacja zostanie wyjaśniona. 

Kunert wytłumaczył też, dlaczego kobieta została ukarana mandatem. W WTP honorowane są zniżki przysługujące osobom studiującym zagranicą, jednak by potwierdzić prawo do ulgi, należy mieć nie legitymację uniwersytetu, a międzynarodową legitymację ISIC.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
redakcja info

Konto redakcji Wawa Info

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]