wawainfo.pl > Dziecko

Dziecko

dziecko

szkoła międzynarodowa
25.09.2023 12:54 Dlaczego warto rozważyć zapisanie dziecka do szkoły międzynarodowej?

Szkoły międzynarodowe cieszą się w ostatnich latach niesłabnącą popularnością. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość, a zapisanie pociechy do placówki międzynarodowej stanowi ku temu doskonały pierwszy krok. Szkoły międzynarodowe znacząco różnią się od polskich szkół m. in. podejściem do nauczania. Pojawia się tu pytanie: czy szkoła międzynarodowa jest lepszym wyborem niż szkoła polska? W szkołach międzynarodowych, oprócz „tradycyjnej” nauki, kładzie się duży nacisk na kształcenie tzw. umiejętności miękkich, które są niezwykle pożądane na rynku pracy. Szkoły międzynarodowe różnią się od polskich szkół także tym, że każda jednostka traktowana jest indywidualnie, a uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. 

None
23.06.2023 09:33 Zajęcia szkolne, które odbywają się w teatrze? To skarbnica wiedzy i dobrej zabawy!

Współczesna edukacja dzieci i młodzieży stawia przed pedagogami nie lada wyzwanie. Jej celem jest nie tylko przekazywanie wiedzy. Równie ważne jest kształtowanie umiejętności i postaw społecznych, które zaprocentują w dorosłym życiu.W realizacji tych zadań liczą się niestandardowe metody, które pobudzą młodych ludzi do kreatywnego działania. To ono przecież jest najlepszą drogą do osiągnięcia edukacyjnego celu. Jedną z takich metod są zajęcia w teatrze.

None
10.05.2023 09:54 Letnie półkolonie językowe w Wilanowie 2023!

Salut Hola zaprasza na wspaniałą przygodę w samym sercu Wilanowa! Ich letnie półkolonie oraz obozy językowe to doskonała okazja, aby spędzić wakacje aktywnie i we wspaniałej atmosferze, a przy tym rozwijać swoje umiejętności językowe.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 Pięcioletnie dziecko błąkało się po ulicy. Pijana matka spała

5-letnia dziewczynka błąkała się po ulicy. Nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka. Matka dziecka miała w tym czasie spała pijana w domu. Dziecko na posterunek policji trafiło po południu 29 czerwca, krótko po tym jak dziewczynkę zauważyła przypadkiem kobieta jadąca droga wojewódzką między Bieżuniem a Karniszynem. Jak podaje Onet, podróżująca tą trasą mieszkanka powiatu rypińskiego zapytała dziecko, jak się nazywa i gdzie mieszka, lecz 5-latka nie potrafiła odpowiedzieć. Dlatego postanowiła zabrać dziewczynkę na najbliższy komisariat.Policja ustaliła, że dziecko pochodzi z Bieżunia i samo opuściło dom, podczas gdy jego matka spała w domu. Funkcjonariusze zastali nietrzeźwą opiekunkę w mieszkaniu, z którego wyszło samodzielne dziecko. Policjanci postanowili przekazać 5-latkę pod opiekę ojca. 33-letniej kobiecie może grozić od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności. #pomagamyichronimy #Policcja.nci z #Bieżuń odnaleźli matkę dziecka, które znaleziono przy drodze wojewódzkiej. Kobieta była pijana. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia https://t.co/DSE9E1Ladu.— Policja Mazowsze (@PolicjaMazowsze) July 6, 2021

Płońsk
19.03.2022 03:28 Płońsk: na cmentarzu odkopano zwłoki noworodka. Sprawą zajęła się prokuratura

Płońsk: grabarze dokonali makabrycznego odkrycia. Ze świeżej ziemi wykopali zwłoki noworodka wraz z łożyskiem. Sprawą zajęły się już policja i miejscowa prokuratura. Na dziwny fragment świeżej ziemi wskazali odwiedzający groby mieszkańcy.

dziecko
19.03.2022 03:27 Mława: czteroletnia dziewczynka błąkała się po mieście. Policja zawiozła ją do domu

Mława: 4-latka błąkała się sama po ulicach miasta. Po kilku niedługim czasie dziecko do domu zawiozła policja. Okazało się, że dziewczynka wyszła przez niezamknięte na klucz drzwi mieszkania. Po odnalezieniu przez policję, dziewczynka była bardzo spragniona i zmęczona. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.