wawainfo.pl
Park Szczęśliwicki

commons.wikimedia.org/wiki/File:Park_Szczesliwicki1.jpg, autor: Panek, licencja CC BY 2.5, https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/deed.en

Załamał się lód, dziecko wpadło do lodowatej wody. Akcja służb w parku

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W parku Szczęśliwickim dziecko wpadło do zbiornika wodnego. Przypadkowy przechodzień wydobył dziecko z wody i podjął się próby reanimacji.

Dziecko wpadło do stawu w parku Szczęśliwickim

Dziecko chodziło po lodzie na stawie w parku Szczęśliwickim. Nagle lód się załamał, a małe dziecko wpadło do lodowatej wody. Zauważył to przypadkowy przechodzień i wyciągnął je z wody. Świadek zdarzenia podjął się również próby reanimacji.

Wiadomość potwierdziła Edyta Adamus z sekcji prasowej Komedy Stołecznej Policji. Policja otrzymała zgłoszenie tuż przed 14:00. Na szczęście reanimacja zakończyła się sukcesem.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 14. Do jednego ze zbiorników wodnych na terenie parku wpadło dziecko. Osoba będąca na miejscu wyciągnęła je z wody i podjęła reanimację. Udało się przywrócić funkcje życiowe, na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala - przekazała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Edyta Adamus.

Reanimacja i błyskawiczna reakcja służb ratunkowych

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe. To również za ich sprawą udało się uratować dziecko.

Dziecko odzyskało przytomność i z objawami wychłodzenia trafiło do szpitala. Na miejscu czynności wyjaśniające prowadzi policja.

Dziecko zostało uratowane przez przeszkolonego przechodnia

Do zdarzenia doszło w miejscu, w którym nie ma akurat grubego lodu, w okolicach mola. Choć całe jeziorko jest zamarznięte wyraźnie widać fragmenty, po których stąpanie może zakończyć się tragedią. Takie informacje podał reporter tvnwarszawa.pl.

Okazuje się, że udało się również dotrzeć do bohatera, który wydobył dziecko z jeziora i rozpoczął reanimacje. Był akurat na spacerze z psem i zauważył kobietę, która szuka dziecka. Postanowił jej pomóc. Szybko okazało się, że dziewczynka wpadła do wody.

Stwierdził, że cieszy się, że się udało - dziecko zaczęło oddychać. W rozmowie z tvnwarszawa.pl powiedział, że cieszy się, że jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, ponieważ pracuje w wojsku i ma wystarczającą wiedzę, by szybko zareagować w takiej sytuacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Mężczyzna zasłabł za kierownicą, nogą wciskał gaz, aż doszło do pożaru. Nie żyje

  • Strzelanina na Targówku. Policja przyszła po alimenciarza, okazało się, że jest mordercą

  • Wybuch pieca w Świerczach: z powodu żałoby zmienił się przebieg finału WOŚP

źródło: tvnwarszawa.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >