wawainfo.pl
Park Szczęśliwicki

commons.wikimedia.org/wiki/File:Park_Szczesliwicki1.jpg, autor: Panek, licencja CC BY 2.5, https://creativecommons.org/licenses/by/2.5/deed.en

Załamał się lód, dziecko wpadło do lodowatej wody. Akcja służb w parku

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

W parku Szczęśliwickim dziecko wpadło do zbiornika wodnego. Przypadkowy przechodzień wydobył dziecko z wody i podjął się próby reanimacji.

Dziecko wpadło do stawu w parku Szczęśliwickim

Dziecko chodziło po lodzie na stawie w parku Szczęśliwickim. Nagle lód się załamał, a małe dziecko wpadło do lodowatej wody. Zauważył to przypadkowy przechodzień i wyciągnął je z wody. Świadek zdarzenia podjął się również próby reanimacji.

Wiadomość potwierdziła Edyta Adamus z sekcji prasowej Komedy Stołecznej Policji. Policja otrzymała zgłoszenie tuż przed 14:00. Na szczęście reanimacja zakończyła się sukcesem.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godziną 14. Do jednego ze zbiorników wodnych na terenie parku wpadło dziecko. Osoba będąca na miejscu wyciągnęła je z wody i podjęła reanimację. Udało się przywrócić funkcje życiowe, na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala - przekazała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Edyta Adamus.

Reanimacja i błyskawiczna reakcja służb ratunkowych

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe. To również za ich sprawą udało się uratować dziecko.

Dziecko odzyskało przytomność i z objawami wychłodzenia trafiło do szpitala. Na miejscu czynności wyjaśniające prowadzi policja.

Dziecko zostało uratowane przez przeszkolonego przechodnia

Do zdarzenia doszło w miejscu, w którym nie ma akurat grubego lodu, w okolicach mola. Choć całe jeziorko jest zamarznięte wyraźnie widać fragmenty, po których stąpanie może zakończyć się tragedią. Takie informacje podał reporter tvnwarszawa.pl.

Okazuje się, że udało się również dotrzeć do bohatera, który wydobył dziecko z jeziora i rozpoczął reanimacje. Był akurat na spacerze z psem i zauważył kobietę, która szuka dziecka. Postanowił jej pomóc. Szybko okazało się, że dziewczynka wpadła do wody.

Stwierdził, że cieszy się, że się udało - dziecko zaczęło oddychać. W rozmowie z tvnwarszawa.pl powiedział, że cieszy się, że jest przeszkolony w udzielaniu pierwszej pomocy, ponieważ pracuje w wojsku i ma wystarczającą wiedzę, by szybko zareagować w takiej sytuacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: tvnwarszawa.plzdjęcie główne ilustracyjne: wawainfo.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >