wawainfo.pl > Wiadomości > Dlaczego warto rozważyć zapisanie dziecka do szkoły międzynarodowej?
redakcja info
redakcja info 25.09.2023 12:54

Dlaczego warto rozważyć zapisanie dziecka do szkoły międzynarodowej?

szkoła międzynarodowa
freepik.pl

Szkoły międzynarodowe cieszą się w ostatnich latach niesłabnącą popularnością. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość, a zapisanie pociechy do placówki międzynarodowej stanowi ku temu doskonały pierwszy krok. Szkoły międzynarodowe znacząco różnią się od polskich szkół m. in. podejściem do nauczania. Pojawia się tu pytanie: czy szkoła międzynarodowa jest lepszym wyborem niż szkoła polska? W szkołach międzynarodowych, oprócz „tradycyjnej” nauki, kładzie się duży nacisk na kształcenie tzw. umiejętności miękkich, które są niezwykle pożądane na rynku pracy. Szkoły międzynarodowe różnią się od polskich szkół także tym, że każda jednostka traktowana jest indywidualnie, a uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. 

Czym jest szkoła międzynarodowa?

Szkoła międzynarodowa - to szkoła, w której nauka odbywa się w języku obcym, najczęściej jest to język angielski. Tego typu instytucje, w odróżnieniu od szkół dwujęzycznych, nie kształcą w oparciu o polską podstawę programową, nie korzystają również z polskiego systemu oceniania. Szkoły międzynarodowe działają bowiem w oparciu wytyczne opracowane przez zagraniczne ministerstwa oświaty lub ich odpowiedniki. Przykładowo, w Thames British School Warsaw nauka odbywa się tylko w języku angielskim i jest realizowana zgodnie ze standardami National Curriculum for England

Wielu rodziców zastanawia się, czy posyłając dziecko do szkoły międzynarodowej, nie pozbawia młodego człowieka kontaktu z językiem polskim i polską kulturą. Nic bardziej mylnego! Prawo oświatowe stanowi, że obywatele Polski będący uczniami szkół międzynarodowych mają obowiązek uczestniczenia w lekcjach z polskiej geografii i historii. Szkoły międzynarodowe są również zobowiązane do prowadzenia lekcji z podstaw języka polskiego dla dzieci niebędących Polakami. 

Największą różnicą pomiędzy polskimi szkołami a szkołami międzynarodowymi jest fakt, że uczniowie szkół międzynarodowych nie są przygotowywani jedynie do zdawania danych egzaminów i udzielania odpowiedzi zgodnie z odgórnie przyjętym kluczem. Placówki międzynarodowe, w tym Thames British School Warsaw, kładą duży nacisk na rozbudzenie w uczniach ciekawości świata oraz naukę empatii i tolerancji.  

Szkoła międzynarodowa – szansa na rozwój

Szkoły międzynarodowe dają swoim podopiecznym niezwykłą szansę na obracanie się w międzynarodowym środowisku, dzięki czemu dzieci i młodzież poznają przedstawicieli innych kultur, a co za tym idzie – uczą się tolerancji. Uczniowie mają możliwość obcowania z osobami, które często bardzo się od nich różnią. 

Thames British School Warsaw zatrudnia wysoko wykfalifikowanych pedagogów z całego świata, którzy przekazują swoim uczniom najwyższy poziom edukacji w atmosferze otwartości i tolerancji. Kadra nauczycielska skupia się nie tylko na przekazywaniu wiedzy, ale również na rozwijaniu w uczniach ciekawości świata oraz odkrywaniu ich talentów i pasji. TBS Warsaw wierzy, że w swoich uczniach drzemie potencjał do zmiany świata na lepsze! 

Jednym z zarzutów stawianych polskim szkołom jest przestarzały system nauczania, który nie jest dostosowany do nowoczesnych realiów – zarówno jeśli chodzi o metody nauczania, jak i zakres nauczanego materiału. Programy nauczania w szkołach międzynarodowych są dostosowane do wyzwań współczesnego świata. Uczniowie szkół międzynarodowych nie są uczeni mechanicznego udzielania odpowiedzi zgodnie z kluczem, lecz mają zasoby i odwagę, aby myśleć samodzielnie i krytycznie. Dzięki takiemu podejściu, absolwenci szkół międzynarodowych lepiej odnajdują się na rynku pracy i mają większe szanse na sukces w życiu zawodowym. 

Dyplom ukończenia szkoły międzynarodowej stanowi świetną inwestycję w przyszłość dziecka i jest przepustką do dalszej edukacji na najlepszych światowych uniwersytetach. Thames British School Warsaw, podobnie jak wiele innych szkół międzynarodowych, należy do programu International Baccalaureate (IB), wysoko cenionego przez najlepsze światowe uczelnie, który umożliwia zdawanie międzynarodowej matury. Taka ścieżka edukacyjna umożliwi Twojemu dziecku zrobienie światowej kariery – wielu absolwentów szkół międzynarodowych pracuje potem na stanowiskach liderskich w najlepszych międzynarodowych korporacjach. 

Szkoła międzynarodowa podnosi wartość na rynku pracy

Szkoła międzynarodowa - to prawdopodobnie najlepsza inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Tego typu placówki różnią się od polskich szkół również podejściem do kształcenia. Szkoły międzynarodowe oprócz podstawy programowej realizują również szereg innych zajęć, których zadaniem jest zachęcanie uczniów do ciągłego rozwoju oraz stałego poszerzania obszarów swoich zainteresowań. 

Pracodawcy przyznają, że absolwenci szkół międzynarodowych są niezwykle cenieni na rynku pracy ze względu na wysoki poziom kształcenia, umiejętności językowe oraz rozwinięte, liczne kompetencje miękkie. 

Tagi: dziecko
Powiązane