wawainfo.pl > Dzielnice > Spółdzielnia na Ursynowie zamknęła śmietnik. Decyzje tłumaczy zbyt dużą ilością śmieci
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 16.06.2022 02:02

Spółdzielnia na Ursynowie zamknęła śmietnik. Decyzje tłumaczy zbyt dużą ilością śmieci

wiata-6
Urząd Miasta Warszawa (zdjęcie ilustracyjne)

Z nietypowym problemem borykają się mieszkańcy bloków przy ulicy Meander 17 i 22. Spółdzielnia zamknęła śmietnik, bo ludzie przynosili za dużo śmieci. Teraz administratorzy oczekują, że ludzie zabiorą głos - co dalej zrobić ze zbyt małą altaną.

Spółdzielnia mieszkaniowa "Wyżyny", będzie sprawdzać do połowy listopada - czy mieszkańcy osiedla przy ul. Meander poradzą sobie bez jednej z altan śmietnikowych - informuje lokalny serwis haloursynow.pl

- Bareizmy na Natolinie, czyli spółdzielnia zamyka altankę śmietnikową, żeby sprawdzić, czy jest jednak potrzebna. A to wszystko w momencie, w którym z każdego okolicznego śmietnika wysypują się sterty odpadów a koszty za wywóz śmieci tylko rosną - komentuje pan Michał, mieszkaniec osiedla cytowany przez haloursynow.pl

Celem spółdzielni jest czasowe ograniczenie miejsca do wyrzucania śmieci. Pracownicy tłumaczą, że w przyszłości ma to spowodować, że tego miejsca będzie więcej. Dodatkowo wyłączenie altany ma związek nie tylko z jej uporządkowaniem, ale także terenu wokół. Ma to ułatwić m.in. dojazd do obiektu dla śmieciarek - które obecnie musiały przejeżdżać chodnikami i osiedlowymi drogami.

- Śmietnik w tym miejscu jest bardzo potrzebny i nie ma co do tego wątpliwości. Przyglądamy się sytuacji i szukamy możliwości jak zwiększyć przestrzeń na odpady - mówi w rozmowie z lokalnym portalem Andrzej Grad z SMB "Wyżyny".

Mieszkańcy w tej chwili muszą korzystać z altanek oddalonych kilkaset metrów od ich budynku - przy ul. Meander 22 (od strony al. KEN) oraz przy ul. Meander 15, 16 i 19. Dodatkowo muszą wypowiedzieć się do połowy listopada - czy chcą rozbudowy jednej z już istniejących altan czy może zbudowania nowej.

Nowe opłaty za wywóz śmieci w Warszawie

W piątek informowaliśmy, że stołeczny ratusz ma kolejny pomysł na naliczanie opłat za wywóz śmieci w Warszawie. Urząd miasta chce, abyśmy płacili od wielkości mieszkania - tym samym miasto zrezygnuje z pobierania opłat od zużytej wody w gospodarstwie domowym.

Nowe stawki miałyby wejść w życie 1 stycznia 2022 r. Opłaty będą dotyczyć wyłącznie osób segregujących śmieci. Kto nie zadba o selekcje - zapłaci dwa razy więcej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, haloursynow.pl, "Gazeta Wyborcza"

Tagi: Ursynów
Powiązane