wawainfo.pl > Rada Miasta Warszawa

Rada Miasta Warszawa

Rada miasta stołecznego Warszawy

Furgonetka antyaborcyjna
19.03.2022 03:38 Prokuratura wnioskuje o unieważnienie uchwały Rady Warszawy. Chodzi o zakaz poruszania się po mieście tzw. furgonetek antyaborcyjnych

Czy tzw. antyaborcyjne furgonetki wrócą na stołeczne ulice? Tak, jeśli wojewoda przychyli się do wniosku Prokuratury Okręgowej, która żąda unieważnienia decyzji Rady Warszawy.

pieniądze
19.03.2022 03:31 Władze Warszawy przyznały premie dla drogówki. Dodatki tylko dla najlepszych

Władze Warszawy podjęły uchwałę o premiach dla stołecznej drogówki. Policjanci o największych osiągnięciach już w tym miesiącu dostaną dodatki. Samorząd przeznaczył na nich aż 47,5 tysiąca złotych.Podczas czwartkowej sesji Rady Warszawy, samorządowcy przegłosowali uchwałę o premiach dla warszawskich funkcjonariuszy z wydziału drogowego. 47,5 tysiąca złotych z budżetu gminy trafi na konta najlepszych policjantów tylko z wydziału drogowego. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia. Oznacza to, że przelewy trafią na konta 19 pracowników drogówki wraz z nadchodzącą wypłatą.

CEZARY PECOLD/East News - zdjęcie ilustracyjne
19.03.2022 03:30 Elektroniczna opieka społeczna w Warszawie. Potrzebujący dostaną opaski SOS

Opieka społeczna zmieni się nie do poznania. Warszawa wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i zamierza wprowadzić elektroniczny system zarządzania usługami opiekuńczymi. Potrzebujący otrzymają specjalne opaski SOS, dzięki którym informacje będą przekazywane do całodobowego centrum teleopieki w czasie rzeczywistym.

Warszawa
19.03.2022 03:27 Już 20 czerwca poznamy laureatów 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

Już 20 czerwca na barce, na Wiśle odbędzie się rozdanie nagród literackich. Laureaci 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.Finał Nagrody Literackiej odbędzie się w nadchodzącą niedzielę na barce, na Wiśle. Przedsięwzięcie ruszy o godzinie 20:00. Ogłaszanie zwycięzcy będzie miało miejsce na barce, jednak publiczność będzie mogła obserwować wydarzenia z Bulwarów Wiślanych.