Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli

Autor Alicja Guz - 12 Maja 2020
bulwary wiślaneŹródło: Wikipedia, By Dariusz Kowalczyk, CC BY-SA 4.0

Bulwary wiślane to jedno z ulubionych miejsc spotkań młodych warszawiaków. W związku z pandemią koronawirusa przywrócono tam zakaz picia alkoholu. Miał on obowiązywać do 30 czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że utrzyma się on dłużej. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

A było tak pięknie

Chociaż zakazane jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, to w 2018 roku Rada Warszawy przyjęła uchwałę wyłączającą z tego zakazu bulwary wiślane. Od tamtej pory można było legalnie pić tam alkohol, bez obawy o mandat. Wszystko zmieniło się 19 marca, gdy ze względu na epidemię koronawirusa Rada Warszawy przyjęła uchwałę zakazującą spożywania napojów alkoholowych również na bulwarach.

Jak odwiesić kartę miejską? To proste, ale jest jeden haczykJak odwiesić kartę miejską? To proste, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Projekt już jest

Zgodnie z założeniami zakaz miał obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Pojawił się jednak nowy projekt uchwały, który ma utrzymać zakaz na cały czas trwania stanu epidemii. W uzasadnieniu projektu uchwały Rady miasta czytamy, że: "W związku z przedłużającym się stanem epidemii wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491 z późn. zm.), zasadne jest aby zakaz spożywania napojów alkoholowych na terenach nadwiślańskich obowiązywał do dnia odwołania stanu epidemii".

Dzisiaj grzeje:
1. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
2. Ile zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rok

Koniec z legalnym piciem "pod chmurką"

W ocenie Radnych utrzymanie zakazu ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzenianie się koronawirusa. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się w czwartek 14 maja podczas sesji Rady Warszawy. Jeśli projekt zostanie przegłosowany, mieszkańcom warszawy pozostanie cierpliwie czekać na ogłoszenie końca epidemii, by znowu móc cieszyć się legalnym spożywaniem alkoholu "pod chmurką" w ciepłe dni.

Lidl wprowadza ważne zmiany, chodzi o bezpieczeństwo. Nowa usługa zmieni wszystkoLidl wprowadza ważne zmiany, chodzi o bezpieczeństwo. Nowa usługa zmieni wszystkoCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  2. Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediów
  3. Miał dwa promile i doręczał przesyłki. Tłumaczył, że poczęstował go adresat
  4. Afera w Pruszkowie. "Chcieli zabrać samochód szkoły jazdy w zastaw"
  5. Podejrzany o spowodowanie tragedii w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymany. Policja potwierdziła informacje
  6. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad WarszawąAmerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad WarszawąCzytaj dalej

Następny artykuł