wawainfo.pl
bulwary wiślane

Wikipedia, By Dariusz Kowalczyk, CC BY-SA 4.0

Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli

12 Maja 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Bulwary wiślane to jedno z ulubionych miejsc spotkań młodych warszawiaków. W związku z pandemią koronawirusa przywrócono tam zakaz picia alkoholu. Miał on obowiązywać do 30 czerwca, ale wszystko wskazuje na to, że utrzyma się on dłużej. | ww

A było tak pięknie

Chociaż zakazane jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, to w 2018 roku Rada Warszawy przyjęła uchwałę wyłączającą z tego zakazu bulwary wiślane. Od tamtej pory można było legalnie pić tam alkohol, bez obawy o mandat. Wszystko zmieniło się 19 marca, gdy ze względu na epidemię koronawirusa Rada Warszawy przyjęła uchwałę zakazującą spożywania napojów alkoholowych również na bulwarach.

Projekt już jest

Zgodnie z założeniami zakaz miał obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Pojawił się jednak nowy projekt uchwały, który ma utrzymać zakaz na cały czas trwania stanu epidemii. W uzasadnieniu projektu uchwały Rady miasta czytamy, że: "W związku z przedłużającym się stanem epidemii wprowadzonym Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491 z późn. zm.), zasadne jest aby zakaz spożywania napojów alkoholowych na terenach nadwiślańskich obowiązywał do dnia odwołania stanu epidemii".

Koniec z legalnym piciem "pod chmurką"

W ocenie Radnych utrzymanie zakazu ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzenianie się koronawirusa. Głosowanie nad uchwałą odbędzie się w czwartek 14 maja podczas sesji Rady Warszawy. Jeśli projekt zostanie przegłosowany, mieszkańcom warszawy pozostanie cierpliwie czekać na ogłoszenie końca epidemii, by znowu móc cieszyć się legalnym spożywaniem alkoholu "pod chmurką" w ciepłe dni.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >