wawainfo.pl > Powrót Do Szkół

Powrót Do Szkół

Powrót do szkół

Powrót do szkół
19.03.2022 03:37 Powrót do szkół. Samorząd wydał szereg rekomendacji

Tuż przed powrotem do szkół opublikowano wyniki raportu "Szkoła po pandemii". Stołeczny samorząd wydał szereg rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i komfortu zarówno uczniów, jak i nauczycieli.Podczas konferencji prasowej pod warszawskim Ratuszem, przewodnicząca komisji edukacji, Dorota Łoboda oraz Dominik Kuc przedstawili najważniejsze rekomendacje dla warszawskich szkół. Raport zawiera 24 wytyczne dotyczące organizacji nauczania stacjonarnego po roku funkcjonowania obostrzeń sanitarno-epidemicznych.

Powrót do szkół
19.03.2022 03:37 Powrót do szkół. W Warszawie brakuje nauczycieli, "Sytuacja już jest dramatyczna"

Początek roku do szkół ruszył pełną parą, jednak już w samej Warszawie brakuje około dwóch tysięcy pedagogów. Na terenie całego Mazowsza mowa o aż trzech tysiącach wakatów. - Sytuacja już jest dramatyczna - komentowała Dorota Łoboda. 21 sierpnia o fatalnej sytuacji kadrowej w oświacie informowała nas przewodnicząca stołecznej komisji edukacji, radna Dorota Łoboda. Z danych udostępnionych przez kuratorium widać, że w samej stolicy brakuje około dwóch tysięcy nauczycieli. Poza stolicą, na terenie Mazowsza doliczyliśmy się kolejnego tysiąca wakatów.

Powrót do szkół
19.03.2022 03:32 Koronawirus wstrzymuje nauczanie stacjonarne. W trzech placówkach w stolicy dzieci wysłane do domu

Stało się, pierwsze szkoły w Warszawie doniosły o obecności koronawirusa. Sytuacja przypomina tę sprzed roku, kiedy to we wrześniu 2020 roku uczniowie przechodzili masowo na zdalne nauczanie. I tym razem uczniowie przechodzą na nauczanie z domów.W sumie koronawirus pojawił się już w trzech placówkach na terenie Warszawy. Pierwszą ze szkół, która doniosła o koronawirusie była podstawówka nr 322 przy ulicy Dembowskiego na Ursynowie.Zakażenie wirusem wykryto w niej u ósmoklasisty. Wszyscy pozostali uczniowie przeszli na nauczanie z domów. Mają wrócić do sal lekcyjnych w przyszłym tygodniu, ponieważ zajęcia zdalne są zawieszone do 11 września.

Ursynów
19.03.2022 03:32 Ursynów. W kolejnej szkole wykryto koronawirusa

Ursynów. Druga szkoła w województwie mazowieckim wraca na nauczanie zdalne. U jednego z uczniów tuż po rozpoczęciu roku wykryto koronawirusa. Sanepid zawiesił tylko jedną klasę. Jak podaje "Wirtualna Polska", warszawski sanepid wykrył koronawirusa u jednego z uczniów szkoły podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy przy ul. Edwarda Dembowskiego 9. Epidemiolodzy ryzyko transmisji wirusa stwierdzili tylko u jednej klasy.- Sanepid zdecydował o zawieszeniu jednej klasy, w której wykryto przypadek zakażenia, do 11 września - poinformowała serwis wiceprezydentka stolicy, Renata Kaznowska.

Powrót do szkół
19.03.2022 03:32 Chcą zmienić szkolne statuty. "Statut szkoły nie stoi ponad ustawami"

Powrót do szkół. Dominik Kuc wraz z przewodniczącą stołecznej komisji edukacji, Dorotą Łobodą szykują interwencje w placówkach oświaty. Będą sprawdzać, czy statuty są zgodne z obowiązującymi przepisami. Statuty szkół określają prawa, nakazy i zakazy, które obowiązują nie tylko uczniów, ale także dyrekcję i pozostałych pedagogów. Samorządowcy chcą przeanalizować kluczowe kwestie zawierane w dokumentach.Chodzi między innymi o restrykcje dotyczące ubioru, swobody wyrażania poglądów oraz mniejszości seksualnych. - Statuty nie mogą dyskryminować żadnej grupy uczniów. Nie mogą zmuszać do udziału w uroczystościach religijnych, nie mogą łamać zasad dotyczących ekspresji - tłumaczył Kuc