wawainfo.pl > Wiadomości > Powrót do szkół. Samorząd wydał szereg rekomendacji
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:37

Powrót do szkół. Samorząd wydał szereg rekomendacji

Powrót do szkół
wawainfo.pl

Tuż przed powrotem do szkół opublikowano wyniki raportu "Szkoła po pandemii". Stołeczny samorząd wydał szereg rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa i komfortu zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Podczas konferencji prasowej pod warszawskim Ratuszem, przewodnicząca komisji edukacji, Dorota Łoboda oraz Dominik Kuc przedstawili najważniejsze rekomendacje dla warszawskich szkół.

Raport zawiera 24 wytyczne dotyczące organizacji nauczania stacjonarnego po roku funkcjonowania obostrzeń sanitarno-epidemicznych.

Powrót do szkół. Jest szereg rekomendacji od warszawskiego samorządu

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalecenia, które będą realizowane przez warszawski samorząd.

  • Zapewnianie wsparcia psychologicznego i stworzenie programów prewencyjnych oraz interwencyjnych dla uczniów i uczennic na poziomie całej Warszawy

  • Rozwój platformy EduWarszawa do kontaktu z placówkami i wzbogacenie jej o listę programów organizacji pozarządowych, z których mogą korzystać szkoły.

  • Położenie nacisku na wyrównanie szans między dzielnicami - zarówno pod kątem posiadanego sprzętu, jak i programów edukacyjnych

W przypadku szkół, dyrektorzy powinni zapewnić uczniom i uczennicom klas 1-3 możliwie najbardziej zbliżony do tradycyjnego powrót do ław szkolnych

Zaleca się także zrezygnowanie z oceniania wiedzy uczniów. Jak zapewnia Kuc i Łoboda, najlepszym rozwiązaniem będzie jedynie diagnozowanie jej poprzez projektowe metody pracy.

Inicjatorzy zmian apelują o organizowanie konkretnych scenariuszy zajęć, zwłaszcza godziny wychowawczej.

"Godziny wychowawcze powinny być wzbogacone o element integracji oraz wiedzy o zdrowiu psychicznym, ponieważ te dwa obszary zostały najbardziej zaniedbane" - czytamy.

Cały raport można znaleźć <<TUTAJ>>.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane