wawainfo.pl > Dzielnice > Koronawirus wstrzymuje nauczanie stacjonarne. W trzech placówkach w stolicy dzieci wysłane do domu
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 19.03.2022 03:32

Koronawirus wstrzymuje nauczanie stacjonarne. W trzech placówkach w stolicy dzieci wysłane do domu

Powrót do szkół
wawainfo.pl

Stało się, pierwsze szkoły w Warszawie doniosły o obecności koronawirusa. Sytuacja przypomina tę sprzed roku, kiedy to we wrześniu 2020 roku uczniowie przechodzili masowo na zdalne nauczanie. I tym razem uczniowie przechodzą na nauczanie z domów.

W sumie koronawirus pojawił się już w trzech placówkach na terenie Warszawy. Pierwszą ze szkół, która doniosła o koronawirusie była podstawówka nr 322 przy ulicy Dembowskiego na Ursynowie.

Zakażenie wirusem wykryto w niej u ósmoklasisty. Wszyscy pozostali uczniowie przeszli na nauczanie z domów. Mają wrócić do sal lekcyjnych w przyszłym tygodniu, ponieważ zajęcia zdalne są zawieszone do 11 września.

Koronawirus wysyła uczniów na zajęcia zdalne

Problem zakażenia koronawirusem dotknął także XXV LO im. Wybickiego. Sanepid zadecydował, że uczniowie trzeciej klasy do 9 września mają odbywać zajęcia zdalne.

Również Technikum Motornicze przy ulicy Wiśniowej musiało zmierzyć się z wykryciem koronawirusa w placówce. Zawieszono tam zajęcia stacjonarne w jednej z pierwszych klas.

Co ciekawe, do zakażenia doszło w tym wypadku na zajęciach integracyjnych prowadzonych przez jednego nauczyciela. Sam nauczyciel będzie jednak, jak podaje Wyborcza, prowadził zajęcia z klasy przy tablicy. Jest w pełni zaszczepiony.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wyborcza.pl/warszawa

Powiązane