wawainfo.pl > Wiadomości > Ursynów. W kolejnej szkole wykryto koronawirusa
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Ursynów. W kolejnej szkole wykryto koronawirusa

Ursynów
Piotr Molecki/East News

Ursynów. Druga szkoła w województwie mazowieckim wraca na nauczanie zdalne. U jednego z uczniów tuż po rozpoczęciu roku wykryto koronawirusa. Sanepid zawiesił tylko jedną klasę.

Jak podaje "Wirtualna Polska", warszawski sanepid wykrył koronawirusa u jednego z uczniów szkoły podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy przy ul. Edwarda Dembowskiego 9. Epidemiolodzy ryzyko transmisji wirusa stwierdzili tylko u jednej klasy.

- Sanepid zdecydował o zawieszeniu jednej klasy, w której wykryto przypadek zakażenia, do 11 września - poinformowała serwis wiceprezydentka stolicy, Renata Kaznowska.

Ursynów. W kolejnej szkole wykryto koronawirusa

W piątek informowaliśmy o wykryciu koronawirusa w radomskim Zespole Szkół Ekonomicznych. Do placówki uczęszcza 900 uczniów, a zakażenie wykryto u jednego z nauczycieli. - Po wykryciu zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna podjęła decyzję o zmianie sposobu nauczania. Od 3 do 9 września uczniowie tej szkoły będą uczyć się zdalnie - potwierdza dla echodnia.eu rzeczniczka radomskiego sanepidu, Małgorzata Gregorczyk.

Inspektorzy nie wykryli zakażenia u pozostałych uczniów czy pedagogów zarówno w szkole na warszawskim Ursynowie, jak i w Radomiu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Wirtualna Polska, echodnia.eu zdjęcie główne: wawainfo.pl

Powiązane