wawainfo.pl > Biedronka

Biedronka

Biedronka

Mieszkańcy Ursusa zrobią zakupy w Biedronce w niedzielę niehandlową
19.03.2022 03:38 Biedronka na Ursusie otwarta w niedzielę niehandlową. Początek końca zakazu handlu?

Niespodziewanie mieszkańcy Ursusa będą mogli zrobić zakupy w sklepie Biedronki. Gigant sieci dyskontów korzysta z wytrychu w przepisach i omija niedziele handlowe. To początek faktycznego końca zakazu handlu?Okazuje się, że część warszawiaków nie będzie musiała martwić się zakupami w niedzielę niehandlową. Wszystko dzięki jednemu z wielu sklepów sieci Biedronka. Na Ursusie na drzwiach Biedronki pojawiła się istotna dla klientów informacja. Dlaczego sklep przy ulicy Skoroszewskiej 5B oferuje możliwość zakupów również w niedzielę?

Biedronka
19.03.2022 03:35 Policja kontroluje maseczki w Biedronce. Największa liczba kontroli od początku pandemii

Mieszkańcy Warszawy i okolicznych powiatów informują, że coraz częściej możemy spotkać policjantów kontrolujących maseczki w sklepach m.in. w sieci Biedronka. Przedstawiciele policji jednak nie widzą w tym nic nadzwyczajnego, tłumacząc to rutynowymi zadaniami związanymi z przestrzeganiem obostrzeń.Jak przekonuje w rozmowie z naszym portalem nadkom. Jarosław Sawicki, policja prowadzi codziennie działania mające na celu wykrywanie nieprawidłowości w przestrzeganiu obostrzeń.- Być może taka sytuacja miała miejsce, jednak nie jest to wydarzenie nadzwyczajne. Takie zadania wykonujemy codziennie. Nawet jeżeli miejsce należy do prywatnej firmy ale jest ogólnodostępne to jest to miejsce publiczne. Nadal występuje zagrożenie epidemiologiczne i są to rutynowe zadania policjantów - mówi w rozmowie z wawainfo.pl, nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.Sklepy to jednak nie jedyne miejsca, gdzie pojawiają się funkcjonariusze policji kontrolujący czy rzeczywiście mieszkańcy przestrzegają obostrzeń - w tym obowiązku zakrywania ust i nosa. Ostatnio coraz częściej możemy napotkać kontrole w warszawskim metrze.- Wreszcie wzięli się do roboty. Wcześniej nie można się było doprosić o kontrole w komunikacji miejskiej, teraz policja sprawdza pasażerów na skalę niespotykaną od początku pandemii - ocenia w rozmowie z Gazetą Wyborczą, jeden z miejskich urzędników.W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7316 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1878 nowych zakażeń miało miejsce w województwie mazowieckim. 📊 Dzienny raport o #koronawirus. pic.twitter.com/DGPWX9nalz— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) November 8, 2021 Czekamy na Wasze informacjewawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:Płock. Brutalne morderstwo przy al. JachowiczaAwantura na trasie "Marszu dla Izy"Grochów. Tajemnicza śmierć w Parku Zniczaźródło: wawainfo.pl, "Gazeta Wyborcza"

Lista Biedronek w Warszawie i na Mazowszu otwarta w niedzielę niehandlową
19.03.2022 03:30 Biedronka obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Lista sklepów sieci otwartych w niedzielę niehandlową w Warszawie i na Mazowszu

Liczba Biedronek otwartych w niedziele niehandlowe nie jest mała. Gdzie zrobisz zakupy mimo niedzielnego zakazu handlu? Mamy listę sklepów sieci otwartych w Warszawie i reszcie woj. mazowieckiego.Niedziele niehandlowe powoli stają się jedynie wspomnieniem. Lista sklepów, w których można zrobić niedzielne zakupy nie jest mała.Klientów zapraszają do siebie już nie tylko małe osiedlowe sklepy. Zakaz handlu w niedzielę śmiało obchodzić zaczęła również Biedronka.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:29 Które Biedronki w Warszawie ominęły zakaz handlu w niedziele?

Biedronki w całej Polsce dzieki umowie z Pocztą Polską zaczęły omijać zakazy handlu w niedziele. Mamy listę tych, które będą funkcjonować na takich zasadach w Warszawie.Władze sieci zastrzegają, że wszystko jest zgodne z polskim prawem.