wawainfo.pl > Wiadomości > Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

East News

Rolnicy przed Biedronkami

Zapowiedź wydarzenia pojawiła się między innymi na facebooku.

"Chora sytuacja! Szykujemy się do rozdawania ziemniaków i materiałów informacyjnych o stanie polskiej wsi, a policja nachodzi i nęka naszych działaczy! Jutro w Warszawie rozdamy tysiące paczek ziemniaków informując również o stanie polskiego rolnictwa. Do Agrounii możesz dołączyć na www.agrounia.pl Zapraszamy jutro do Warszawy" - czytamy w poście udostępnionym przez Agrounię. 

Przedstawiciele organizacji w rozmowie z wawainfo.pl, mówią, że poprzez czwartkową akcję, chcą zwrócić uwagę na marże nakładane przez duże sieci handlowe. Podają przykłady, że za kilogram ziemniaków rolnicy dostają grosze, a sklepy sprzedają je za kilka złotych.

- Rolnicy nie chcą rozdawać za darmo swoich produktów. Jak każdy - chcą normalnie żyć i zarabiać. Robimy to po to by pokazać w jakim kierunki zmierza rolnictwo pod rządami PIS-u. Codziennie upadają kolejne gospodarstwa rolne. Produkcja żywności przestaje się opłacać. Jeśli na to pozwolimy- będziemy zależni od zagranicznych korporacji. Będzie drogo i niezdrowo. Niezależność żywnościowa to podstawa każdego kraju. Zdrowe jedzenie to wspólna sprawa wsi i miasta - mówi Michał Kołodziejczak dla portalu Wawa Info.

W trzech miejscach

Czwartkowa akcja rozpocznie się od konferencji, którą zaplanowano na godzinę 9.30 przed Biedronką przy ulicy Dolnej. 

Następnie rolnicy podzielą się na trzy grupy. Jedna z nich zostanie na Dolnej, druga pojedzie przed Biedronkę przy Alei Solidarności, a trzecia w okolice metra Centrum.

W każdym z tych miejsc rolnicy będą rozdawali ziemniaki w opakowaniach 1,5 i 2 kg.

Uczestnicy będą informować każdego o tragicznej sytuacji polskich rolników. W planach są też kolejne akcje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło:  wawainfo.plZdjęcie główne: East News

Tagi: Biedronka
Powiązane