wawainfo.pl

East News

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

W czwartek rolnicy pojawią się przed dwiema Biedronkami w Warszawie. Będą rozdawać ziemniaki, by pokazać jak dużą marżę narzucają największe sieci sklepów. Przedstawiciele Agrounii mają dość i mówią jasno: to wszystko wina rządu, który nie dba o wieś.

Rolnicy przed Biedronkami

Zapowiedź wydarzenia pojawiła się między innymi na facebooku.

"Chora sytuacja! Szykujemy się do rozdawania ziemniaków i materiałów informacyjnych o stanie polskiej wsi, a policja nachodzi i nęka naszych działaczy! Jutro w Warszawie rozdamy tysiące paczek ziemniaków informując również o stanie polskiego rolnictwa. Do Agrounii możesz dołączyć na www.agrounia.pl Zapraszamy jutro do Warszawy" - czytamy w poście udostępnionym przez Agrounię. 

Przedstawiciele organizacji w rozmowie z wawainfo.pl, mówią, że poprzez czwartkową akcję, chcą zwrócić uwagę na marże nakładane przez duże sieci handlowe. Podają przykłady, że za kilogram ziemniaków rolnicy dostają grosze, a sklepy sprzedają je za kilka złotych.

- Rolnicy nie chcą rozdawać za darmo swoich produktów. Jak każdy - chcą normalnie żyć i zarabiać. Robimy to po to by pokazać w jakim kierunki zmierza rolnictwo pod rządami PIS-u. Codziennie upadają kolejne gospodarstwa rolne. Produkcja żywności przestaje się opłacać. Jeśli na to pozwolimy- będziemy zależni od zagranicznych korporacji. Będzie drogo i niezdrowo. Niezależność żywnościowa to podstawa każdego kraju. Zdrowe jedzenie to wspólna sprawa wsi i miasta - mówi Michał Kołodziejczak dla portalu Wawa Info.

W trzech miejscach

Czwartkowa akcja rozpocznie się od konferencji, którą zaplanowano na godzinę 9.30 przed Biedronką przy ulicy Dolnej. 

Następnie rolnicy podzielą się na trzy grupy. Jedna z nich zostanie na Dolnej, druga pojedzie przed Biedronkę przy Alei Solidarności, a trzecia w okolice metra Centrum.

W każdym z tych miejsc rolnicy będą rozdawali ziemniaki w opakowaniach 1,5 i 2 kg.

Uczestnicy będą informować każdego o tragicznej sytuacji polskich rolników. W planach są też kolejne akcje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło:  wawainfo.plZdjęcie główne: East News

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Kilkaset nowych zakażonych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dramat pod KPRM. Jest kolejne nagranie ze zdarzenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ruszył Marsz dla Życia i Rodziny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Białe Miasteczko chwilowo zawiesza działalność

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wiadomo, kim był 94-letni mężczyzna spod KPRM

Czytaj więcej >

Wiadomości

KPRM. Podano treść listu pożegnalnego 94-latka

Czytaj więcej >