wawainfo.pl > Wiadomości > Biedronka na Ursusie otwarta w niedzielę niehandlową. Początek końca zakazu handlu?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

Biedronka na Ursusie otwarta w niedzielę niehandlową. Początek końca zakazu handlu?

Mieszkańcy Ursusa zrobią zakupy w Biedronce w niedzielę niehandlową
(zdjęcie ilustracyjne) Marek BAZAK/East News

Niespodziewanie mieszkańcy Ursusa będą mogli zrobić zakupy w sklepie Biedronki. Gigant sieci dyskontów korzysta z wytrychu w przepisach i omija niedziele handlowe. To początek faktycznego końca zakazu handlu?

Okazuje się, że część warszawiaków nie będzie musiała martwić się zakupami w niedzielę niehandlową. Wszystko dzięki jednemu z wielu sklepów sieci Biedronka.

Na Ursusie na drzwiach Biedronki pojawiła się istotna dla klientów informacja. Dlaczego sklep przy ulicy Skoroszewskiej 5B oferuje możliwość zakupów również w niedzielę?

Ursus: Biedronka placówką pocztową

Nie zdecydowano się na wielką kampanię informacyjną. Mimo to Biedronka na Ursusie zaprasza na zakupy w niedzielę niehandlową.

Portal money.pl jako pierwszy przekazał, że wielki dyskont skłania się w stronę szukania obejścia przepisów zakazujących handlu w niedzielę. Brak konkretnych wypowiedzi na ten temat sugeruje, że Biedronka nie chce narazić się ani politykom, ani związkom.

Na ulicy Skoroszewskiej 5B na Ursusie czujni klienci zauważyli nową informację przyklejona na drzwiach wejściowych. „Sklep otwarty w każdą niedzielę”. Nie zabrakło również adnotacji, że właśnie ten sklep jest obecnie również placówką pocztową.

Niedziela niehandlowa przestaje mieć sens?

Coraz większe sieci decydują się na skorzystanie z wytrychów pozwalających na obejście zakazu handlu w niedzielę. Ustawa wprowadzona przez rządzących w 2018 roku miała pomóc małym biznesom, a stało się zupełnie inaczej.

Wcześniej pojawiły się doniesienia o tym, że placówkami pocztowymi mają stać się sklepy sieci Kaufland. Biedronka w swoich planach wydaje się jednak bardzo ostrożna.

Mieszkańcy Ursusa znaleźli się jak na razie w gronie wybranych szczęśliwców. Potwierdza to oficjalny komunikat sieci.

Biedronka prowadzi jedynie testy i szanuje polskie prawo

- Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa. Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu - przekazała Biedronka.

Sklep na Ursusie znalazł się w elitarnym gronie zaledwie kilku placówek z ponad 3 tys. sklepów w całym kraju, które objęte są testami współpracy z Pocztą Polską.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, money.pl, warszawa.wybrocza.pl