Kolejki na otwarciu Biedronek w Warszawie. Ludzie rzucili się na test wykrywający przeciwciała

Autor Mateusz Dolak - 15 Marca 2021
Źródło: wawainfo.pl

Biedronka w poniedziałek wprowadziła do swojej oferty testy wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Okazało się, że chętni na ich zakup ustawiali się w kolejkach jeszcze przed otwarciem sklepów. Jak usłyszeliśmy w Biedronce na Gocławiu, testy rozeszły się w niecałą godzinę.

Szturm na Bierdonkę

W poniedziałek około południa wybraliśmy się do Biedronki przy ulicy Abrahama, by sprawdzić jak wygląda zainteresowanie testami.

Nie ukrywamy, że spodziewaliśmy się, iż zostały wykupione. Kiedy dwa razy obeszliśmy wszystkie stoiska, okazało się, że mieliśmy rację. Nie tylko nie znaleźliśmy testów, ale na półkach nie było śladu po ich obecności.O pomoc poprosiliśmy obsługę. - Jeśli chce pan kupić, to nie ma już ani jednego - odpowiedziała nam pracownica Biedronki.

I dodała, że testy na obecność przeciwciał sprzedawane były przy kasach. - Rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wiele osób czekało przed sklepem, na otwarcie. Przyszli tylko po to - stwierdziła.

Jak udało nam się ustalić, ostatni produkt zniknął około godziny po otwarciu Biedronki. - Wielu klientów nadal o nie pyta. Niestety, nie wiemy kiedy będzie kolejna dostawa - podsumowała.

Test na obecność przeciwciał

Test na obecność przeciwciał firmy Pimacovid kosztuje 49,99 zł. Biedronka wprowadziła go do oferty w poniedziałek. Każdy klient może kupić maksymalnie trzy sztuki.

Produkt powstał w szwajcarskim laboratorium PRIMA Lab. Jest testem serologicznym i można go wykonać w warunkach domowych. Producent twierdzi, że jego skuteczność to ponad 98 procent.

Biedronka jest pierwszą dużą siecią, która wprowadziła test do swojej oferty. - Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid - powiedział Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Należy pamiętać, że test nie wykrywa obecności koronawirusa, a jedynie obecność przeciwciał, które mogą świadczyć o wcześniejszym przebyciu choroby. Producent zaleca, by po uzyskaniu pozytywnego wyniku zgłosić się do lekarza.

Kierowca potrącił nastolatkę i uciekł. Proboszcz trafił do aresztu na trzy miesiąceKierowca potrącił nastolatkę i uciekł. Proboszcz trafił do aresztu na trzy miesiąceCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie kolejki w Biedronce z godziny 12: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News