wawainfo.pl

wawainfo.pl

Kolejki na otwarciu Biedronek w Warszawie. Ludzie rzucili się na test wykrywający przeciwciała

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Biedronka w poniedziałek wprowadziła do swojej oferty testy wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Okazało się, że chętni na ich zakup ustawiali się w kolejkach jeszcze przed otwarciem sklepów. Jak usłyszeliśmy w Biedronce na Gocławiu, testy

Szturm na Bierdonkę

W poniedziałek około południa wybraliśmy się do Biedronki przy ulicy Abrahama, by sprawdzić jak wygląda zainteresowanie testami.

Nie ukrywamy, że spodziewaliśmy się, iż zostały wykupione. Kiedy dwa razy obeszliśmy wszystkie stoiska, okazało się, że mieliśmy rację. Nie tylko nie znaleźliśmy testów, ale na półkach nie było śladu po ich obecności.O pomoc poprosiliśmy obsługę. - Jeśli chce pan kupić, to nie ma już ani jednego - odpowiedziała nam pracownica Biedronki.

I dodała, że testy na obecność przeciwciał sprzedawane były przy kasach. - Rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Wiele osób czekało przed sklepem, na otwarcie. Przyszli tylko po to - stwierdziła.

Jak udało nam się ustalić, ostatni produkt zniknął około godziny po otwarciu Biedronki. - Wielu klientów nadal o nie pyta. Niestety, nie wiemy kiedy będzie kolejna dostawa - podsumowała.

Test na obecność przeciwciał

Test na obecność przeciwciał firmy Pimacovid kosztuje 49,99 zł. Biedronka wprowadziła go do oferty w poniedziałek. Każdy klient może kupić maksymalnie trzy sztuki.

Produkt powstał w szwajcarskim laboratorium PRIMA Lab. Jest testem serologicznym i można go wykonać w warunkach domowych. Producent twierdzi, że jego skuteczność to ponad 98 procent.

Biedronka jest pierwszą dużą siecią, która wprowadziła test do swojej oferty. - Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid - powiedział Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Należy pamiętać, że test nie wykrywa obecności koronawirusa, a jedynie obecność przeciwciał, które mogą świadczyć o wcześniejszym przebyciu choroby. Producent zaleca, by po uzyskaniu pozytywnego wyniku zgłosić się do lekarza.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tłok i kolejka przed wejściem do Ikei. Tak wyglądała sytuacja w sobotę

  • 17-latek nie żyje, policja zatrzymała 12 osób. Tragiczny finał imprezy w wieżowcu

  • Minister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała Wielkanoc

źródło: wawainfo.plzdjęcie kolejki w Biedronce z godziny 12: wawainfo.pl

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Akcja policji pod domem Rafała Trzaskowskiego. Doszło do obywatelskiego zatrzymania

Czytaj więcej >
imago stock&people/EAST NEWS

Wiadomości

Auchan wprowadza usługi pocztowe. I omija zakaz handlu w niedziele

Czytaj więcej >