wawainfo.pl > Wiadomości > Marsz Niepodległości 2021: W marszu biorą udział neofaszyści
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Marsz Niepodległości 2021: W marszu biorą udział neofaszyści

ONR i Forza Nuova
Pawel Wodzynski/East News

Skandal podczas Marszu Niepodległości. Kilkaset metrów od czoła marszu narodowców zgromadzili się członkowie i sympatycy ONR wraz z członkami skrajnie nacjonalistycznej formacji Forza Nuova. Włoska organizacja posiada charakter nacjonalistyczny i neofaszystowski.

W poprzednich latach członkowie "Forza Nuova" również brali udział w Marszu Niepodległości.

- Imponujące wydarzenie. Nie ma sobie równych w świecie. Pokaz polskiego i europejskiego patriotyzmu. Odnowienie wieloletniego sojuszu z polskimi braćmi" - twierdzili Włosi Marsz Niepodległości na Facebooku.

Zdjęcia grup nacjonalistycznych przekazał na twitterze dziennikarz Radia Zet - Piotr Drabik.

Liderem organizacji Forza Nuova jest Roberto Fiore, legenda skrajnej prawicy w Europie

W ostatnim miesiącu, 10 października, Roberto Fiore został aresztowany po zamieszkach w Rzymie. Włoski rząd dąży do delegalizacji organizacji "Froza Nuova"

Marsz Niepodległości 2021 bez udziału prezydenta i premiera

Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie odbywa się legalnie po wtorkowej decyzji Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Wydarzenie ma charakter państwowy, jednak na wzięcie udziału w Marszu Nieodległości nie zdecydowali się prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z nich według szefa gabinetu prezydenta "nie ma tego w planach", drugi według rzecznika rządu "będzie przebywał w tym czasie w Krakowie".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Powiązane