wawainfo.pl > Wiadomości > Prezydent i premier nie wezmą udziału w Marszu Niepodległości
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Prezydent i premier nie wezmą udziału w Marszu Niepodległości

Morawiecki Duda
Piotr Molecki/East News

Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy. W wydarzeniu jednak nie weźmie udziału ani prezydent Andrzej Duda ani premier Mateusz Morawiecki. Pierwszy z nich na razie nie ma tego w planie, drugi będzie w tym czasie w Krakowie.

We wtorek rząd zdecydował o nadaniu uroczystości charakteru państwowego. Na pewno podczas Marszu Niepodległości nieobecny będzie premier Mateusz Morawiecki, który w tym czasie będzie w Krakowie.

- Premier bierze udział w innych uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, w tym w uroczystościach odbywających się w Krakowie - przekazał TVN24 rzecznik rządu Piotr Mueller.

A co z prezydentem Andrzejem Dudą? Jak informuje szef jego gabinetu - prezydent w tym momencie nie ma Marszu Niepodległości w swoich planach.

- Nie chce tutaj dywagować w tym momencie, na razie prezydent nie ma tego w swoim planie - powiedział TVN24, szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, TVN24

Powiązane