wawainfo.pl > Dzielnice > 90-latka wyszła po zakupy. Gdy zabrakło jej sił, pomogli jej strażnicy miejscy
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

90-latka wyszła po zakupy. Gdy zabrakło jej sił, pomogli jej strażnicy miejscy

Babcia Straż Miejska
Straż Miejska Warszawa

Pięknym gestem wykazali się stołeczni strażnicy miejscy podczas codziennej służby. Gdy 90-letnia kobieta wyszła po zakupy i zabrakło jej sił - Ci stanęli na wysokości zadania, aby jej pomóc. Jak się później okazało kobieta mieszka sama i nie może liczyć na niczyją pomoc.

- Do zdarzenia doszło w poniedziałek 8 listopada, kilka minut przed godziną 13. Strażnicy otrzymali zgłoszenie o starszej pani, która ma problem z poruszaniem - informuje Straż Miejska w Warszawie.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali starszą panią opartą o ogrodzenie. Usłyszeli od niej, że mieszka w pobliżu, ale musiała wyjść po zakupy, a nie miała kogo poprosić o pomoc.

Kobieta nie wymagała pomocy medycznej, więc funkcjonariusze pomogli 90-latce dojść do sklepu. Po zrobieniu zakupów, odprowadzili starszą panią do domu.

Starsza pani po drodze opowiedziała, że nie ma żadnej pomocy od rodziny i wszystko musi robić sama. Strażnicy jeszcze tego samego dnia poinformowali o sytuacji 90-latki pracowników ośrodka opieki społecznej, którzy się nią zaopiekuje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl

Powiązane