wawainfo.pl > Parada Równości

Parada Równości

parada równości

19 czerwca ulicami Warszawy przejdzie Parada Równości
18.06.2022 02:02 19 czerwca będzie parada równości w Warszawie

19 czerwca ulicami Warszawy ponownie przejdzie Parada Równości. We wtorek została oficjalnie zarejestrowana. Od poprzedniej minęły dwa lata.Parada Równości w Warszawie w 2020 roku wyjątkowo nie odbyła się ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Długo nie było wiadomo, czy wydarzenie - będące m.in. wyrazem sprzeciwu wobec homofobii i transfobii - będzie mogło się legalnie odbyć rok później.

parada
19.03.2022 03:27 Modły pod Juniorem a Parada Równości. Kim jest tajemniczy mężczyzna?

Między godziną 14 a 15 pod Domami Towarowymi Wars Sawa Junior w otoczeniu niedużej grupy ludzi mężczyzna nawoływał do miłowania Chrystusa. Całe zgromadzenie było otoczone przez policję. Z głośnika dochodziły okrzyki mężczyzny na temat nauk Jezusa Chrystusa, prawdopodobnie w kontekście rozpoczynającej się parę metrów dalej Parady Równości. Przypominamy, że tęczowy marsz rozpoczął się przed 15:00 pod PKiN.- Możesz poznać Boga, niezależnie od tego jak zostałeś, zostałaś skrzywdzona - krzyczał mężczyzna. Donośny głos człowieka przypominał pewnego rodzaju modlitwę.Prawdopodobnie był to Kościół Mocy. Jak czytamy na oficjalnej stronie grupy: "To platforma, która jednoczy wspólnoty lokalne jako jedną federację apostolską". Rozmodloną grupę odgradzało od pochodu wielu policjantów.Jak mówi Małgorzata Wersocka z KSP w rozmowie z wawainfo: - Policjanci zabezpieczali przestrzeń, żeby nic się nikomu nie stało. Prawdopodobnie chodziło o osoby o sprzecznych poglądach. Interwencji jako takiej nie było.

Jakub Kaminski/East News
19.03.2022 03:27 Parada Równości. Rafał Trzaskowski wszedł na scenę i wygłosił pilny apel

Ruszyła Parada Równości. Tłumy pod PKiN. Prezydent Rafał Trzaskowski oficjalnie przywitał uczestników marszu i zaapelował, by uważać na upały i przestrzegać obostrzeń sanitarnych. Tegoroczne wydarzenie jest marszem jubileuszowym. Po raz dwudziesty Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski ponownie objął to wydarzenie honorowym patronatem.Parada ruszy o godzinie 15:00 z placu pod PKiN.Planowana trasa liczy około czterech kilometrów, ale z racji ewentualnych kontrmanifestacji szczegóły jej przebiegu nie są znane.Marsz ruszył ulicą Marszałkowską w stronę Pól Mokotowskich.Jak na Twitterze podaje Policja Warszawa:"W związku z przygotowaniami do przemarszu wstrzymany został całkowicie ruch kołowy na ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Ronda Dmowskiego."Początek marszu jest obecnie na Rondzie Jazdy Polskiej, a z Placu Defilad wychodzą dopiero ostatnie osoby. Tłum rozciągnął się na ok. 2 km. Z powodu restrykcji związanych z epidemią covid-19 parada będzie odbywać się w postaci kilkudziesięciu odrębnych zgromadzeń. Uczestnicy mają przemieszczać się w blokach po około 150 osób w każdym.Organizator wydarzenia przypomina, że na Paradzie Równości zakazane jest spożywanie alkoholu oraz innych używek przez uczestników.Parada dotarła do Pola Mokotowskiego o 16:34 i oficjalnie osiągnęła cel przemarszu.Na Polu Mokotowskim przemawiał Szymon Niemiec, organizator pierwszej Parady Równości i oficjalnie rozwiązał tegoroczny marsz.

parada równości
19.03.2022 03:27 Zapytali mieszkańców Warszawy co sądzą o paradzie równości. Nie takiej odpowiedzi się spodziewali

W sobotę Parada Równości. Wydarzenie co roku dzieli Polaków. Co Warszawiacy sądzą o tęczowym święcie? Czy wezmą w nim udział? Odpowiedzi, które uzyskali reporterzy "Super Expressu" są bardzo ciekawe.

Trwa akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości
19.03.2022 03:27 W Warszawie ruszyła specjalna akcja przed Paradą Równości. Każdy może wziąć udział

Trwa organizowana przez blog Pańska Skórka i szereg warszawskich lokali gastronomicznych akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości. Są one udostępniane osobom, które nie mogą sobie pozwolić na taki zakup.W najbliższą sobotę - 19 czerwca - w Warszawie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się Parada Równości.Jest to wydarzenie szczególnie ważne w świetle politycznych ataków na osoby LGBTQIA, jakie miały miejsce w kraju w ostatnich kilkunastu miesiącach.- Dzisiaj ponownie wychodzimy na ulice Warszawy - zranieni, ale silniejsi, może z mniejszym rozmachem, ale większą mocą, w mniejszym gronie, ale zjednoczeni jak nigdy - zapewniają organizatorzy. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, w związku z tym, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup kojarzonej z Paradą Równości i społecznością LGBTQIA tęczowej flagi, redaktorka bloga Pańska Skórka pani Konstancja postanowiła zorganizować akcję pomocową.- Na jednej z takich grup zobaczyłam post dziewczyny, która chciała ze swoją partnerką iść na Paradę Równości, ale nie mogła kupić flagi, bo była w trudnej sytuacji finansowej - tłumaczy przywoływana przez Gazetę Wyborczą pani Konstancja.Aby pomóc takim osobom, możemy kupić tęczową flagę i zanieść ją do jednego z uczestniczących w akcji lokali: Vegan Ramen Shop, Otorongo, Lokal Vegan Bistro, Klubojadalnia Młodsza Siostra, Tel Aviv Urban Food, Momencik Vegan Burritos & Tacos lub Bracka 20 (dawniej: No Problem).W tych samych lokalach chętne osoby będą mogły odebrać tęczową flagę, z którą pójdą na Paradę Równości.- Flagi nieodebrane do 19.06 zostaną odebrane przez organizatorów Parady Równości i będzie je można pobrać bezpośrednio podczas wydarzenia - informuje Pańska Skórka.