wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > W Warszawie ruszyła specjalna akcja przed Paradą Równości. Każdy może wziąć udział
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

W Warszawie ruszyła specjalna akcja przed Paradą Równości. Każdy może wziąć udział

Trwa akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości
Piotr Molecki/East News

Trwa organizowana przez blog Pańska Skórka i szereg warszawskich lokali gastronomicznych akcja kupowania tęczowych flag na Paradę Równości. Są one udostępniane osobom, które nie mogą sobie pozwolić na taki zakup.

W najbliższą sobotę - 19 czerwca - w Warszawie po rocznej przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się Parada Równości.

Jest to wydarzenie szczególnie ważne w świetle politycznych ataków na osoby LGBTQIA, jakie miały miejsce w kraju w ostatnich kilkunastu miesiącach.

- Dzisiaj ponownie wychodzimy na ulice Warszawy - zranieni, ale silniejsi, może z mniejszym rozmachem, ale większą mocą, w mniejszym gronie, ale zjednoczeni jak nigdy - zapewniają organizatorzy. Jak relacjonuje Gazeta Wyborcza, w związku z tym, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup kojarzonej z Paradą Równości i społecznością LGBTQIA tęczowej flagi, redaktorka bloga Pańska Skórka pani Konstancja postanowiła zorganizować akcję pomocową.

- Na jednej z takich grup zobaczyłam post dziewczyny, która chciała ze swoją partnerką iść na Paradę Równości, ale nie mogła kupić flagi, bo była w trudnej sytuacji finansowej - tłumaczy przywoływana przez Gazetę Wyborczą pani Konstancja.

Aby pomóc takim osobom, możemy kupić tęczową flagę i zanieść ją do jednego z uczestniczących w akcji lokali: Vegan Ramen Shop, Otorongo, Lokal Vegan Bistro, Klubojadalnia Młodsza Siostra, Tel Aviv Urban Food, Momencik Vegan Burritos & Tacos lub Bracka 20 (dawniej: No Problem).

W tych samych lokalach chętne osoby będą mogły odebrać tęczową flagę, z którą pójdą na Paradę Równości.

- Flagi nieodebrane do 19.06 zostaną odebrane przez organizatorów Parady Równości i będzie je można pobrać bezpośrednio podczas wydarzenia - informuje Pańska Skórka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, warszawa.wyborcza.pl, Facebook.com/PanskaSkorka

Zdjęcie główne: East News

Powiązane