wawainfo.pl > Nawałnica

Nawałnica

Nawałnica

Radio 7 - Północne Mazowsze i Działdowszczyzna
17.06.2022 02:02 Żuromin. Nawałnica zerwała dach sklepu

Żuromin. Nawałnica, która przeszła przez Mazowsze, zerwała dach popularnego dyskontu. Powalone drzewa, zalane piwnice i podtopienia. Żywioł nie oszczędza powiatu żuromińskiego.Potężna nawałnica przetoczyła się wczoraj przez Żuromin. Wiatr zerwał kilkudziesięciometrowy płat dachu z marketu spożywczego sieci Dino przy ulicy Warszawskiej, uszkodził kilka samochodów i budynek w pobliżu. Nikt nie został ranny.- Potwierdzam, poszycie dachowe sklepu Dino wylądowało na zaparkowanych na parkingu czterech autach. Na szczęście nikomu nic się nie stało - mówił w rozmowie z wawainfo oficer prasowy straży pożarnej w Żurominie Tomasz Łopiński. Jak podaje Radio7, "blacha, instalacje fotowoltaiczne oraz drewniana konstrukcja spadły na zaparkowane samochody. Uszkodzonych zostało pięć aut, a fragmenty dachu można było znaleźć nawet 200 metrów od sklepu."Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że to nie koniec ekstrymalnych warunków pogodowych na Mazowszu. W najbliższych dniach będziemy nadal obserwować nieustające upały II stopnia, ulewny deszcz wraz z gradem i silne porywy wiatru. Należy zachować ostrożność podczas burz.

MARCIN GADOMSKI/East News
19.03.2022 03:28 Największa burza w tym roku. IMGW wydało ostrzeżenie III stopnia

Nadciąga totalne załamanie pogody. Od piątku IMGW zapowiada alerty III stopnia i zaleca ostrożność. Ulewny deszcz, wichury i burze będą trwały cały weekend. Temperatura nadal nie odpuści.Osoby, które wybierają się od piątku (9.07) na wakacje nie będą zachwycone. Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Instytut Meteorologiczny ostrzega przed burzami, gradem oraz upałem zwłaszcza na Mazowszu.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
19.03.2022 03:28 IMGW ostrzega. Przed nami ulewny weekend

Weekend może zaskoczyć burzami. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał właśnie ostrzeżenia dla dziewięciu województw w tym - dla Mazowsza. Mocno popada i będzie grzmieć.Od piątkowego poranka do soboty 7.30 IMGW zapowiada burze z gradem. Instytut ocenia zmianę pogody na I stopień zagrożenia burzowego. W związku z tym warto pozostać w domu, zamknąć podczas burzy okna i zabezpieczyć przedmioty na balkonach. Od 3 lipca zaś, aż do poranka w poniedziałek (5.06) przewidywany jest bardzo silny deszcz z burzami.

uwaga
19.03.2022 03:28 Alert RCB dla Warszawy. To nie koniec walki z żywiołem

Mieszkańcy Warszawy dostali ważnego SMSa. To nie koniec nawałnic. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed kolejną burzą. Przypominamy, że przed południem straż pożarna przeprowadziła ponad 170 interwencji.Rządowy system sms-owego powiadamiania ludności o zagrożeniach wysyła powiadomienia o nadchodzących burzach.Wygląda na to, że poranne oberwanie chmury to nie koniec uciążliwych nawałnic."Uwaga! Dziś i w nocy (24/25.06) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr” - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w wiadomości SMS.Mieszkańcy muszą się dostosować. A służby przygotować na walkę z żywiołem.