wawainfo.pl > Wiadomości > Największa burza w tym roku. IMGW wydało ostrzeżenie III stopnia
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Największa burza w tym roku. IMGW wydało ostrzeżenie III stopnia

MARCIN GADOMSKI/East News
MARCIN GADOMSKI/East News

Nadciąga totalne załamanie pogody. Od piątku IMGW zapowiada alerty III stopnia i zaleca ostrożność. Ulewny deszcz, wichury i burze będą trwały cały weekend. Temperatura nadal nie odpuści.

Osoby, które wybierają się od piątku (9.07) na wakacje nie będą zachwycone. Najbliższy weekend zapowiada się wyjątkowo deszczowo. Instytut Meteorologiczny ostrzega przed burzami, gradem oraz upałem zwłaszcza na Mazowszu.

Ostrzeżenie III stopnia

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami i gradem dla wszystkich województw.

Najwyższy - trzeci - stopień ostrzeżeń obowiązuje również na Mazowszu. Co to oznacza w praktyce?

Instytut wydaje ostrzeżenie III stopnia, gdy pojawiają się burze z opadami powyżej 50 mm.

Ten najwyższy stopień oznacza się kolorem czerwonym i dotyczy wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody. W takim wypadku zaleca się najwyższą ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych.

Zachowaj ostrożność

Synoptycy z IMGW wydali dwa ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia dla mieszkańców Warszawy i Mazowsza.

Burze z gradem i upał II stopnia będą trwały przez cały piątek (09.07). Na Mazowszu temperatura może osiągnąć od 30 do 33 stopni Celsjusza, a minimalna w nocy wyniesie od 17 st. C do 20 st. C.

W niektórych miejscach w Warszawie temperatura może nawet osiągnąć wartość 34°C.

Jak podają Łowcy Burz na swoim profilu na Facebooku, burze miejscami będą przechodzić już od godzin porannych, jednak największa intensywność zjawisk prognozowana jest na godziny popołudniowe i wieczorne.

Służby sugerują aby zabezpieczyć przedmioty na balkonach i tarasach, a na czas nawałnicy zamknąć okna. Podczas burzy lepiej zostać w domu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, se.pl, wiadomosci.wp.pl, karpacz.pl Zdjęcie główne: MARCIN GADOMSKI/East News (zdjęcie ilustracyjne)