wawainfo.pl
burza

Pixabay

Kolejna burza nad Warszawą. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny pomarańczowy alert przed burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia ogłoszono w siedmiu województwach m.in. w podlaskim, lubelskim, małopolskim i mazowieckim. Prawdopodobieństwo wystąpienia na Mazo

Burze z gradem na Mazowszu

IMGW wydało alert drugiego stopnia dla siedmiu województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Szczególnie na Mazowszu prognozowane są burze z gradem. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 85 procent. Opadów gradu mogą spodziewać się głównie mieszkańcy powiatów: makowskiego, wyszkowskiego, wołomińskiego, warszawskiego i warszawskiego zachodniego.

Silne porywy wiatru na Mazowszu

W ostrzeżeniu IMGW informuje, że ze względu na wystąpienie alertu drugiego stopnia: „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Co więcej, ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie to może być przedłużane na podstawie najnowszych danych obserwacyjnych i prognostycznych. Możliwa jest również zmiana stopnia alertu, dlatego warto śledzić informacje udostępniane przez IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

undefined

Tagi:

burzanawałnicaalert IMGWprognoza pogodyPogoda Warszawaostrzeżenia IMGW

Alicja GuzAutor

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >