Kolejna burza nad Warszawą. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia

Autor Alicja Guz - 22 Czerwca 2020
burzaŹródło: Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny pomarańczowy alert przed burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia ogłoszono w siedmiu województwach m.in. w podlaskim, lubelskim, małopolskim i mazowieckim. Prawdopodobieństwo wystąpienia na Mazowszu burz z gradem wynosi 85 procent.

Burze z gradem na Mazowszu

IMGW wydało alert drugiego stopnia dla siedmiu województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego i mazowieckiego. Szczególnie na Mazowszu prognozowane są burze z gradem. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 85 procent. Opadów gradu mogą spodziewać się głównie mieszkańcy powiatów: makowskiego, wyszkowskiego, wołomińskiego, warszawskiego i warszawskiego zachodniego.

Silne porywy wiatru na Mazowszu

W ostrzeżeniu IMGW informuje, że ze względu na wystąpienie alertu drugiego stopnia: „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Co więcej, ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie to może być przedłużane na podstawie najnowszych danych obserwacyjnych i prognostycznych. Możliwa jest również zmiana stopnia alertu, dlatego warto śledzić informacje udostępniane przez IMGW.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News