wawainfo.pl
burza

Pixabay

Właśnie się zaczęło, służby w gotowości. Potężna nawałnica dotarła już na Mazowsze

30 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Olbryt

Udostępnij:

Burza po godzinie 19 dotarła nad Mazowsze. Oberwanie chmury zaczęło się w Żyrardowie, lada chwila lunie w Warszawie. Przypominamy, że IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia dla Mazowsza w odniesieniu do spodziewanych nawałnic. Ma się błyskać, grzmieć, wiać i

Burza już nad Mazowszem 

Burza, która może być gigantyczna i niebezpieczna, zbliża się powoli w stronę Warszawy. "Łowcy burz" ostrzegają przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami zapowiadanych nawałnic. Jak pisaliśmy w poprzednim tekście, sytuacja jest na tyle poważna, że w stan gotowości postawiono kilkanaście brygad Wojsk Obrony Terytorialnej

Alert RCB 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zadbało, by każdy mieszkaniec potencjalnie "niebezpiecznego" regionu otrzymał dziś wiadomość SMS z ostrzeżeniem o nawałnicach. Pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego dobytku, a - co najważniejsze - o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Dziś wieczorem lepiej zostać w domu, unikać spacerów oraz jazdy autem, a także zabezpieczyć przedmioty, które może porwać lub uszkodzić silny wiatr.

Już wczoraj wiało i się błyskało 

W nocy z soboty na niedzielę niebo nad Warszawą raz po raz rozbłyskało światłem piorunów, zerwała się też wichura. Jak czytamy w niedzielnym raporcie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali na Mazowszu 276 razy. W samej stolicy straż interweniowała 46 razy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >