Właśnie się zaczęło, służby w gotowości. Potężna nawałnica dotarła już na Mazowsze

Autor Aleksandra Olbryt - 30 Sierpnia 2020
burzaŹródło: Pixabay

Burza po godzinie 19 dotarła nad Mazowsze. Oberwanie chmury zaczęło się w Żyrardowie, lada chwila lunie w Warszawie. Przypominamy, że IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia dla Mazowsza w odniesieniu do spodziewanych nawałnic. Ma się błyskać, grzmieć, wiać i lać jak z cebra. Zostańmy w domu.

Burza już nad Mazowszem

Burza, która może być gigantyczna i niebezpieczna, zbliża się powoli w stronę Warszawy. "Łowcy burz" ostrzegają przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami zapowiadanych nawałnic. Jak pisaliśmy w poprzednim tekście, sytuacja jest na tyle poważna, że w stan gotowości postawiono kilkanaście brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 lat

Alert RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zadbało, by każdy mieszkaniec potencjalnie "niebezpiecznego" regionu otrzymał dziś wiadomość SMS z ostrzeżeniem o nawałnicach. Pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego dobytku, a - co najważniejsze - o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Dziś wieczorem lepiej zostać w domu, unikać spacerów oraz jazdy autem, a także zabezpieczyć przedmioty, które może porwać lub uszkodzić silny wiatr.

Już wczoraj wiało i się błyskało

W nocy z soboty na niedzielę niebo nad Warszawą raz po raz rozbłyskało światłem piorunów, zerwała się też wichura. Jak czytamy w niedzielnym raporcie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali na Mazowszu 276 razy. W samej stolicy straż interweniowała 46 razy.

Kierowca wjechał w barierkę, jej oderwany fragment zabił człowieka. Dramatyczne doniesienia z MazowszaKierowca wjechał w barierkę, jej oderwany fragment zabił człowieka. Dramatyczne doniesienia z MazowszaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy, pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek po ogórkach. Są cenniejsze niż każdy myślał
  2. PAP: Zatrważające doniesienia ws. śmierci dziennikarki TVP w uwłaczających warunkach. Ujawniono najważniejsze fakty
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba
Ratusz uspokaja, awaria Ratusz uspokaja, awaria "Czajki" nie ma wpływu na kranówkę. Woda jest czysta i bezpiecznaCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News