wawainfo.pl > Wiadomości > Właśnie się zaczęło, służby w gotowości. Potężna nawałnica dotarła już na Mazowsze
Aleksandra Olbryt
Aleksandra Olbryt 19.03.2022 03:24

Właśnie się zaczęło, służby w gotowości. Potężna nawałnica dotarła już na Mazowsze

burza
Pixabay

Burza już nad Mazowszem 

Burza, która może być gigantyczna i niebezpieczna, zbliża się powoli w stronę Warszawy. "Łowcy burz" ostrzegają przed potencjalnie katastrofalnymi skutkami zapowiadanych nawałnic. Jak pisaliśmy w poprzednim tekście, sytuacja jest na tyle poważna, że w stan gotowości postawiono kilkanaście brygad Wojsk Obrony Terytorialnej

Alert RCB 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zadbało, by każdy mieszkaniec potencjalnie "niebezpiecznego" regionu otrzymał dziś wiadomość SMS z ostrzeżeniem o nawałnicach. Pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego dobytku, a - co najważniejsze - o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Dziś wieczorem lepiej zostać w domu, unikać spacerów oraz jazdy autem, a także zabezpieczyć przedmioty, które może porwać lub uszkodzić silny wiatr.

Już wczoraj wiało i się błyskało 

W nocy z soboty na niedzielę niebo nad Warszawą raz po raz rozbłyskało światłem piorunów, zerwała się też wichura. Jak czytamy w niedzielnym raporcie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali na Mazowszu 276 razy. W samej stolicy straż interweniowała 46 razy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane