wawainfo.pl > Wiadomości > Marsz Niepodległości 2021. Policja siłą wyciągnęła z tłumu Babcię Kasię
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 19.03.2022 03:35

Marsz Niepodległości 2021. Policja siłą wyciągnęła z tłumu Babcię Kasię

Marsz-Policja

Podczas trwającego Marszu Niepodległości w Warszawie dochodzi do kolejnych incydentów. Policja siłą wyciągnęła babcię Kasię z przejścia podziemnego pod rondem Dmowskiego.

Jak podaje na twitterze Dariusz Grzędziński, powołując się na dziennikarkę tygodnika "Wprost" - Klaudię Zawistowską - policja siłą wyciągnęła ją z przejścia podziemnego, które znajduje się w okolicy Marszu Niepodległości.

To już drugi incydent na trasie Marszu Niepodległości. Jak informowali wcześniej obywatele RP - doszło do ataku uczestników marszu na uczestników kontrmanifestacji. Według ich relacji "faszystowskie bojówki Bąkiewicza" zaatakowały kontrmanifestacje. Poszkodowana miała zostać Kinga Kamińska. Policja wycofała się.

Marsz Niepodległości 2021 w Warszawie

Marsz Niepodległości wystartował równo o godzinie 13 na rondzie Dmowskiego. Początkowo władze miasta chciały go zdelegalizować z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne a także incydenty z udziałem chuliganów, do których dochodziło we wcześniejszych latach. Do prośby Rafał Trzaskowskiego przychylił się Sąd Okręgowy a także Sąd Apelacyjny, który odrzucił odwołanie organizatorów marszu a także wojewody mazowieckiego.

Wydarzenie jednak mogło się odbyć legalnie po decyzji Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. We wtorek Jan Józef Kasprzyk ogłosił, że w świetle "niezrozumiałej" decyzji Rafała Trzaskowskiego "podjął decyzję, aby nadać uroczystości status formalny".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl.

Powiązane