wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Wojna gangów w Żyrardowie. Zabili nie tego co trzeba, znów padły strzały
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:39

Wojna gangów w Żyrardowie. Zabili nie tego co trzeba, znów padły strzały

Żyrardów
Googlestreetview/Screen

Żyrardów. Po kolejnej strzelaninie "GW" podaje niepokojące fakty w sprawie. Niewykluczone, że incydenty stanowią wojnę gangów. Sąsiedzi potwierdzają tezę, choć prokuratura nie może potwierdzić doniesień. Co więcej, to nie Adrian G. miał zostać zastrzelony, a jego brat.

O strzelaninie w Żyrardowie pisaliśmy jeszcze na początku czerwca. W nocy z 2 na 3 czerwca samochód marki BMW podjechał pod bramę przy ulicy Mielczarskiego. Wówczas padł strzał. Potwierdzono śmierć 20-letniego mężczyzny.

Żyrardów. Według "GW" w mieście ma miejsce wojna gangów

- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Zginęła jedna osoba, trwają czynności pod nadzorem prokuratury - informowała nas sierżantka Monika Michalczyk z policji w Żyrardowie.

W wyniku policyjnego śledztwa udało zatrzymać się dwie osoby podejrzane o popełnienie zabójstwa.

Już 3 dni później, bo 6 czerwca, przy tej samej ulicy w Żyrardowie doszło do kolejnej strzelaniny.

6 czerwca skontaktowaliśmy się z sierżantką Michalczyk, która potwierdziła zgłoszenie dotyczące użycia broni palnej.

- W chwili obecnej trwają czynności funkcjonariuszy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie - relacjonowała w rozmowie z naszą redakcją. Z relacji "GW" wynika, że druga strzelanina wynikała z omyłki bliżej nieokreślonej grupy przestępczej. 3 czerwca to nie Adrian G. miał zostać zastrzelony, a jego brat.

Sąsiedzi w rozmowie z medium deklarują, że do błędy doszło w wyniku oddania strzału na ślepo lub chęci zranienia brata zmarłego. "W lokalnym półświatku to płotki, które próbują wkupić się w łaski dużych graczy" - czytamy na stronie "GW".

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Płocku wskazała jednak, że organy ścigania wciąż gromadzą materiał dowodowy. Trudno określić, czy mieszkańcy mają do czynienia z wojną gangów. Przesłuchano aż 20 świadków. Śledczy jako jedną z wersji podają "GW", jakoby mogło chodzić o konflikty wokół handlu narkotyków.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na W środku nocy wsiadł na rowerek. Stała się tragedia, nie żyje

Źródło: wawainfo.pl | Gazeta Wyborcza

Powiązane