wawainfo.pl

East News

Morderstwo w pralni na Gocławiu. Nowe fakty

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Nowe fakty w sprawie morderstwa w pralni na Gocławiu. Polska Agencja Prasowa dotarła do zeznań pracownicy pralni. Oprócz niej, śledczy przesłuchali rodzinę zmarłego. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że 37-letni syn ofiary był u niego zatrudniony, a chwilę przed tragedią miało dojść pomiędzy nimi do awantury. O co poszło?

Nowe fakty w sprawie morderstwa w pralni

Jak podaje PAP, zamordowany 73-latek miał zwracać uwagę synowi na złą technikę prania dywanu. Tak przynajmniej miała zeznać jedna z pracownic, która była zatrudniona w pralni na rogu Bora-Komorowskiego i Umińskiego na Gocławiu.

Z relacji świadków wynika też, że 37-latek chorował psychicznie, ale nie chciał przyjmować leków.

Prokuratura nie zna jeszcze wersji mężczyzny, ponieważ przebywa on w stanie śpiączki farmakologicznej w szpitalu. Jego przesłuchanie będzie możliwe dopiero po uzyskaniu zgody od lekarzy monitorujących jego stan zdrowia. Wiadomo, ze 37-latek przeszedł operację i jest pilnowany przez policjantów.

Strzelanina na Gocławiu

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, do zdarzenia doszło w piątek na Gocławiu. Pierwsze informacje mówiły o strzelaninie, ale później okazało się, że doszło do morderstwa. Strzały oddali policjanci, którzy próbowali zatrzymać sprawcę.

Jak poinformowała prokuratura, w pralni doszło do awantury pomiędzy ojcem i synem. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy nie mogli wejść do środka, dlatego o pomoc poprosili straż pożarną. - W środku policjanci zastali mężczyznę, który trzymał w dłoni niebezpieczne narzędzie i nie reagował na polecenia. Mężczyzna wyszedł z lokalu i zaatakował funkcjonariuszy, podjął próbę ucieczki - relacjonował Rafał Retmaniak ze stołecznej policji.

Morderstwo w pralni

W pralni leżało ciało mężczyzny z ranami na klatce piersiowej, plecach i szyi - Zmarły to 73 letni właściciel pralni, miał on liczne rany kłute na klatce piersiowej, na plecach, a także na szyi - poinformowała z kolei prokurator Katarzyna Strzyczkowska.

Syn ofiary został zatrzymany i w stanie ciężkim przewieziony do szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tuż po zamordowaniu ojca, sam próbował poderżnąć sobie gardło. Na miejscu śledczy znaleźli dwa noże, które zostaną poddane dokładnym badaniom i oględzinom. Stan 37-latka jest ciężki, na ciele ma rany kłute i cięte.

Śledczy nie podają na razie oficjalnych przyczyn makabry. W przyszłym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok właściciela pralni.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: Twitter

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Rafał Trzaskowski poinformował o śmierci prezesa Związku Powstańców Warszawskich

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pierwsza restauracja w stolicy dla zaszczepionych klientów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >