wawainfo.pl > Wiadomości > Ciało wyłowione z Wisly ma znaki szczególne podobne do Mateusza K. Prokuratura wydała opinię
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 17.06.2022 02:02

Ciało wyłowione z Wisly ma znaki szczególne podobne do Mateusza K. Prokuratura wydała opinię

Ciało odnalezione w Wiśle
East News/Jakub Kaminski

Prokuratura wydała opinię dotyczącą odnalezienia zwłok mężczyzny wyłowionych z Wisły 2 czerwca. Okazało się, że jest to najprawdopodobniej zaginiony w kwietniu Mateusz K. Informacje jako pierwszy przekazał "Super Express".

Prokuratura twierdzi, że wyłowione 2 czerwca z Wisły ciało mężczyzny należy najprawdopodobniej do zaginionego Mateusza K.

- Udało się potwierdzić tożsamość, ale nie stuprocentowo. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jest to jednak zaginiony Mateusz K. - powiedziała w rozmowie z Wawainfo prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

23-latek wyszedł ze swojego domu przy ul. Floriańskiej 26 kwietnia. Po raz ostatni widziany był w nocy nieopodal Mostu Poniatowskiego. Później ślad po nim zaginął.

27 kwietnia w okolicach Mostu Świętokrzyskiego odnaleziono telefon komórkowy należący do mężczyzny.

W sprawę jego zaginięcia zaangażował się znany jasnowidz Krzysztof Jackowski. Rozrysował on mapę terenu, w którym powinien znajdować się zaginiony. Wkrótce, 2 czerwca, nieopodal rejonu wskazanego przez profetę odnaleziono zwłoki.

Ciało znalezione w krzakach tuż obok Mostu Świętokrzyskiego wskazane zostało przez przejeżdżającego nieopodal rowerzystę. Było w stanie znacznego rozkładu. Służby niezwłocznie rozpoczęły procedurę mającą na celu identyfikację odnalezionego mężczyzny.

Już wówczas podejrzewano, że może to być zaginiony Mateusz K.

- W planach prokuratury są badania DNA, ale w tej sytuacji, gdy rozpoznano ofiarę po innych znakach szczególnych przypuszczam, że w porozumieniu z rodziną będą podjęte decyzje, czy te badania będą, czy też rodzina stwierdzi, że to jest ta osoba - przekazała nam rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.