wawainfo.pl > Żyrardów

Żyrardów

Co się dzieje w Żyrardowie? Interwencje policji w Żyrardowie. Wypadki drogowe i przebudowy dróg w Żyrardowie.

Strzelanina w Żyrardowie
19.03.2022 03:39 Strzelanina w Żyrardowie. 20-latek nie żyje

Strzelanina w Żyrardowie. Nie żyje 20-letni mężczyzna.O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Strzelanina w Żyrardowie miała miejsce około godziny 2 w nocy ze środy na czwartek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed jedną z bram zgromadziła się grupka mężczyzn.Jak relacjonuje RMF FM, przed bramę miał podjechać samochód marki BMW, w którym siedziało kilka osób. Z auta padł strzał.Ofiarą był 20-letni mężczyzna, który został postrzelony w szyję. Zginął na miejscu.Policja pod nadzorem prokuratury pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.- Potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce. Zginęła jedna osoba, trwają czynności pod nadzorem prokuratury - mówi w rozmowie z Wawa Info sierż. Monika Michalczyk.

Żyrardów
19.03.2022 03:39 Wojna gangów w Żyrardowie. Zabili nie tego co trzeba, znów padły strzały

Żyrardów. Po kolejnej strzelaninie "GW" podaje niepokojące fakty w sprawie. Niewykluczone, że incydenty stanowią wojnę gangów. Sąsiedzi potwierdzają tezę, choć prokuratura nie może potwierdzić doniesień. Co więcej, to nie Adrian G. miał zostać zastrzelony, a jego brat. O strzelaninie w Żyrardowie pisaliśmy jeszcze na początku czerwca. W nocy z 2 na 3 czerwca samochód marki BMW podjechał pod bramę przy ulicy Mielczarskiego. Wówczas padł strzał. Potwierdzono śmierć 20-letniego mężczyzny.

Żyrardów
19.03.2022 03:31 Żyrardów. Mieszkańcom grozi wzrost cen za śmieci

Żyrardów. Gmina ujawniła fatalne dane. Coraz mniej osób segreguje śmieci. Samorząd już grzmi o wzroście cen za gospodarowanie odpadami. Od 1 stycznia 2021 roku opłata za wywóz śmieci w Żyrardowie wynosi 25,50 zł na osobę. Cena dotyczy jedynie mieszkańców, którzy segregują śmieci. Właściciele nieruchomości, którzy nie stosują się do przepisów, będą płacić aż dwa razy więcej. Mowa o 51 zł od osoby. Stawki mogą znacznie wzrosnąć już w najbliższej przyszłości. Wszystko za sprawą niestosowania segregacji podczas wyrzucania odpadów.

Strzelanina w Żyrardowie
19.03.2022 03:27 Strzelanina w Żyrardowie. Na miejscu kordony policji

Żyrardów. Przy ulicy Mielczarskiego ponownie doszło do strzelaniny. Trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratura. Jeszcze niedawno na tej samej ulicy zastrzelono 20-latka. - Mogę potwierdzić, że doszło do zdarzenia na terenie Żyrardowa. Policjanci udali się na ulice w związku ze zgłoszeniem dotyczącym strzałów - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl Monika Michalczyk z policji w Żyrardowie.

Bandyci z Żyrardowa
19.03.2022 03:27 Nagła akcja antyterrorystów z dwóch miast. Zatrzymali dwóch napastników związanych z zabójstwem 20-latka w Żyrardowie

Dzięki współpracy służb policyjnych z trzech miast udało się schwytać dwóch napastników, którzy mieli związek z morderstwem 20-letniego mężczyzny w Żyrardowie z 3 czerwca. Sprawą zajmuje się prokuratura. Zatrzymani to dwóch młodych mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Policja zdążyła ustalić, że ukrywać mogą się w Łodzi. Natychmiastowo rozpoczęto poszukiwania.Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie poprosili o wsparcie Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dwaj mężczyźni zostali zlokalizowani w jednym z łódzkich hosteli. W związku z tym, że występowało duże prawdopodobieństwo, że są uzbrojeni, do akcji dołączyli również policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Kontroterrorystycznych Policji z Łodzi oraz Radomia. Po dotarciu służb na miejsce, funkcjonariusze wyważyli drzwi pokoju, w którym znajdowali się podejrzani i dokonali ich zatrzymania. Obaj doprowadzeni zostali do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Czynności w sprawie przeprowadza Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie, która zająć ma się zbadaniem okoliczności wydarzenia z 3 czerwca. Zarówno 21-latek jak i 28-latek usłyszeli już zarzuty. Mężczyźni oskarżeni są o związek z morderstwem, do jakiego doszło tuż obok jednek z kamienic przy ul. Mielczarskiego. Ok. 2.30 do stojącego w bramie 20-letniego mężczyzny podjechał samochód, z którego padł strzał. Mieszkaniec Żyrardowa został postrzelony w szyję. Okoliczni świadkowie natychmiast podbiegli do niego, by udzielić mu pierwszej pomocy. Na miejsce wezwane zostało również pogotowie. Mimo akcji ratowniczej, młody mężczyzna zmarł na miejscu. Sprawą natychmiast zajęły się Komenda Powiatowa Policji oraz Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie, a wsparcia udzieliły Wydział Kryminalny i Dochodzeniowo-Śledczy KWP zs. w Radomiu oraz Laboratorium Kryminalistyczne KWP zs. w Radomiu, które przyczyniły się do ujęcia podejrzanych.