wawainfo.pl > Tramwaj

Tramwaj

tramwaj

Wykolejony tramwaj
16.06.2022 02:02 Wykolejony tramwaj na ul. Filtrowej. Wjechała w niego ciężarówka komunalna

W czwartkowy poranek przy ul. Filtrowej doszło do zderzenia pojazdu komunalnego z tramwajem, wskutek czego wypadł on z szyn. Na szczęście nikt nie ucierpiał z powodu zdarzenia.

tramwaj
19.03.2022 03:34 Zderzenie tramwajów. Ucierpiał jeden z motorniczych

Po godzinie 17 doszło do zderzenia dwóch tramwajów linii nr 10 i nr 26. Na miejscu szybko pojawiły się służby. Okazało się bowiem, że jeden z motorniczych potrzebował pomocy medycznej.Tuż po godzinie 17, na skrzyżowaniu ul. Reymonta oraz ul. Broniewskiego tramwaj nr 10 najechał na wagon tramwaju nr 26. Na szczęście żadnemu pasażerowi nic się nie stało.

tramwaj w warszawie
19.03.2022 03:30 Tramwaje pojadą szybciej. Powstają kolejne zielone fale na skrzyżowaniach, tym razem dla Grochowa i Woli

Zielone fale działają od lat i obejmują już blisko dwie trzecie skrzyżowań z sygnalizacją świetlną w stolicy. Tramwaje pojadą szybciej w kolejnych dzielnicach. Trwa przebudowa systemów na trasie na Gocławek, a także przez Okopową i Towarową na warszawskiej Woli.Wprowadzanie zielonej fali, czyli priorytetów dla tramwajów na ulicach Warszawy trwa od 2014 roku. Zmiany w w oprogramowaniu sygnalizacji świetlnej objęły już 160 z 255 skrzyżowań w stolicy, przez które przejeżdżają tramwaje.Zmiany pomagają w skróceniu czasu przejazdów. Plusów jest jednak więcej, w tym: oszczędzanie energii elektrycznej przez rzadsze hamowanie, odzyskiwanie kolejnych składów i ratowanie etatów do ich obsługi.

Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych
19.03.2022 03:29 Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

W poniedziałek niemal wszyscy muszą przygotować się na utrudnieniu w samym sercu miasta. Przy placu Bankowym rozpoczyna się długo wyczekiwany remont. Szczególnie odczują go pasażerowie komunikacji miejskiej. Lista przystanków i tymczasowych zmian tras jest wyjątkowo długa.19 lipca rozpoczyna się drugi etap remontu przy pl. Bankowym. WTP zapowiada, że kierowcy nie muszą obawiać się gigantycznych korków. Spore utrudnienia czekają jednak pasażerów komunikacji miejskiej, szczególnie tych korzystających z przesiadek na pl. Bankowym. Aż 18 przystanków w centrum miasta zostaje zawieszonych.

Wykolejony tramwaj
19.03.2022 03:28 Tramwaj wykoleił się na Placu Narutowicza. Duże utrudnienia w ruchu

Na Placu Narutowicza wykoleił się trwamaj linii 1. Służby zmuszone zostały do wyłączenia sieci trakcyjnej. Trwa proces podnoszenia maszyny. Ruch tramwajów na miejscu zdarzenia został wstrzymany. Wykolejenie tramwajuDo zdarzenia doszło po godz. 18 na Placu Narutowicza. Tramwaj linii 1 wykoleił się wjeżdżając na pętlę. Jak poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz, wagony poruszały się z niewielką prędkością, więc najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia. Z powodu wykolejenia doszło również do uszkodzenia pantografu. Ruch na placu Narutowicza dla linii 1, 7, 9, 11, 14, 15, 25 i 36 został czasowo wstrzymany. Służby techniczne podjęły decyzję o wyłączeniu sieci trakcyjnej w rejonie, w którym doszło do wypadku. Utrudnienia w ruchu Na miejsce wezwany został dźwig, którego zadaniem było umiejscowienie wykolejonego tramwaju z powrotem na torach. Choć sytuacja miała miejsce na pętli, zdarzenie opóźniło ruch niektórych z tramwajów przejeżdżających przez Plac Narutowicza. Jak przekazał nam rzecznik Tramwajów Warszawskich, do godz. 19 sytuacja została opanowana, a pojazd został postawiony na torach.

Tramwaj
19.03.2022 03:27 Tramwaj nagle wypadł z szyn. Poważne zniszczenia

W zajezdni przy Młynarskiej tramwaj wypadł z szyn. Maszyna wykoleiła się. Doszło do poważnych zniszczeń. Informacji o zdarzeniu udzielił rzecznik Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz. W rozmowie z TVN24 wskazał, że w wyniku wykolejenia się składu pojazd uderzył w bramę zajezdni.Do zdarzenia doszło 18 czerwca, ok. godziny 15:40.