wawainfo.pl
Od poniedziałku plac Bankowy zamieni się w plac budowy, tramwaje rozpoczynają drugi etap prac technicznych

(zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Remont torowiska w okolicach placu Bankowego. Zamykanych jest 18 przystanków, a tramwaje będą jeździć objazdami

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W poniedziałek niemal wszyscy muszą przygotować się na utrudnieniu w samym sercu miasta. Przy placu Bankowym rozpoczyna się długo wyczekiwany remont. Szczególnie odczują go pasażerowie komunikacji miejskiej. Lista przystanków i tymczasowych zmian tras jest wyjątkowo długa.

19 lipca rozpoczyna się drugi etap remontu przy pl. Bankowym. WTP zapowiada, że kierowcy nie muszą obawiać się gigantycznych korków.

Spore utrudnienia czekają jednak pasażerów komunikacji miejskiej, szczególnie tych korzystających z przesiadek na pl. Bankowym. Aż 18 przystanków w centrum miasta zostaje zawieszonych.

Utrudnienia: remont torowiska przy pl. Bankowym

- Od dnia 19.07.2021 r. do dnia 25.07.2021 r. realizowany będzie II etap prac torowych w rejonie pl. Bankowego - przekazano w komunikacie WTP.

Prace skupią się na południowej części skrzyżowania al. Solidarności z Andersa i pl. Bankowym. Niezbędne jest wprowadzenie istotnych zmian w kursowaniu części warszawskich tramwajów.

Zawieszone zostają linie 11, 18 i 35. Linia nr 13 i 20 wracają na swoje trasy podstawowe, czyli w pierwszym przypadku mowa o trasie Kawęczyńska Bazylika-Cm. Wolski. W drugim natomiast tramwaje jeździć będą od Boernerowa do Żerań FSO.

Objazdy i trasy zastępcze. Szereg zmian w związku z remontem torowiska

Objazdami jeździć będą linie 4, 10, 14, 15, 23, 26 i 36. WTP w związku z remontem torowiska uruchamia również linie zastępcze.

Linia nr 40 w dni robocze będzie kontynuowała jazdę na trasie Czumy-Powstańców Śląskich-Połczyńska-Wolska-Skierniewicka-Kasprzaka-Prosta-Rondo Daszyńskiego.

Natomiast uruchamiana linia 75 będzie jeździć od Żerań FSO przez Jagiellońską, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, al. Jana Pawła II, Broniewskiego, Reymonta, Powstańców Śląskich. Trasa kończyć będzie się na Nowym Bemowie.

Mapa utrudnień i zmian udostępniona przez WTP w związku z remontem torowiska przy pl. Bankowym

Mapa utrudnień i zmian udostępniona przez WTP w związku z remontem torowiska przy pl. Bankowym

Źródło: WTP

Z mapy znika tymczasowo aż 18 przystanków

WTP poinformowało, że w dalszym ciągu obowiązywać będzie zawieszenie przystanku Nowe Bemowo 08. Grono miejsc, skąd nie odjedziemy komunikacją miejską, drastycznie się powiększa.

Mowa aż o 18 przystankach. Są to: pl. Zbawiciela 03, pl. Konstytucji 05 i 06, Hoża 03 i 04, Centrum 07 i 08, metro Świętokrzyska 05 i 06, Królewska 05 i 06, pl. Bankowy 07 i 08, metro Ratusz Arsenał 03 i 04, Muranów 05 i 06 oraz Muranowska 08.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zdecydowano, że przystanek Kino Femina 06 ponownie zacznie funkcjonować. Uruchomiono również cztery zupełnie nowe przystanki. WTP włączyło również na czas remontu autobusowe linie zastępcze.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty oraz sprawdzać, czy w poniedziałek trasa do pracy nie ulegnie wydłużeniu z racji planowanych prac remontowych na torowisku przy pl. Bankowym.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Koszmar w centrum Warszawy. Inwalida zginął pod kołami białego porsche

  • Burze nad Polską: 588 interwencji straży pożarnej na Mazowszu

  • Śmiertelny wypadek w Brochocinie. Nie żyje jedna osoba

Źródło: wawainfo.pl
Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wykolejenie tramwaju na Bemowie. W pojeździe urwało się koło

Czytaj więcej >
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Awaria w warszawskim metrze. Występują utrudnienia dla podróżujących

Czytaj więcej >

Zamkną Powstańców Śląskich i Górczewską

Czytaj więcej >

Kiedy w końcu pojedziemy Wschodnią Obwodnicą Warszawy?

Czytaj więcej >