wawainfo.pl > Smog W Warszawie

Smog W Warszawie

Smog w Warszawie

uchwała antysmogowa
19.03.2022 03:38 Warszawski ratusz uruchomił konsultacje społeczne ws. ważnej uchwały dla całego Mazowsza

Po 4 latach od uchwalenia, zmianie ma ulec uchwała antysmogowa. W związku z tym do 16 sierpnia trwaja konsultacje z mieszkańcami Mazowsza, w których udział wziąć może każdy zainteresowany.Zmiana ma dotyczyć wymiany pieców.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:37 Ruszają kontrole smogowe. Straż miejska może wystawić mandat w wysokości 500 złotych

Straż Miejska może zapukać do twoich drzwi. Wraz z początkiem jesieni rozpoczęły się kontrole smogowe. - Mieszkańcy zaczynają zgłaszać więcej problemów dotyczących zauważenia w swoim otoczeniu dymiących kominów - przekazuje Sławomir Smyk ze straży miejskiej. Mandat, jaki wystawić mogą strażnicy nie jest mały, to aż 500 złotych.W zeszłym roku wydano aż 672 mandaty w związku z paleniem w piecach niewłaściwymi rzeczami. 900 osób otrzymało od straży miejskiej pouczenia. Kontrole smogowe 2021 właśnie się rozpoczęły. Mieszkańcy Warszawy w przypadku zaobserwowania niewłaściwości mogą zostać obciążeni karą. Prawo upoważnia do tego strażników miejskich. Wiadomo, w jakich dzielniach największe problemy ze smogiem i niewłaściwym opałem odnotowano w zeszłym sezonie grzewczym.

Marek BAZAK/East News
19.03.2022 03:33 Wracają kontrole smogowe. Straż miejska będzie sprawdzać, czym palą warszawiacy

Warszawska straż miejska ogłosiła, że wracają kontrole smogowe. Funkcjonariusze będą szybciej reagować na informacje o paleniu odpadami przez mieszkańców stolicy. Kontrole ruszają od początku października.

pukanie do drzwi
19.03.2022 03:31 3 miliony na likwidacje "kopciuchów". Trzaskowski wydał komunikat

Rafał Trzaskowski wydał komunikat w sprawie wymiany "kopciuchów". Władze Warszawy przeznaczą kolejne 3 miliony złotych na poprawę jakości powietrza. Na likwidacje czeka jeszcze 800 przestarzałych pieców.Od 2019 do 2021 roku władze stolicy wydały 49 milionów złotych na likwidację przestarzałych pieców w lokalach komunalnych. Rada Warszawy przeznaczy kolejne 3 miliony na kontynuację działań. Tym razem prace ruszą w dzielnicy Włochy. - Chcemy, żeby w stolicy dało się oddychać czystym powietrzem, dlatego w ciągu ostatnich trzech lat zlikwidowaliśmy 1200 z 2000 kopciuchów w budynkach komunalnych. W tym roku planujemy wymianę kolejnych 300 - poinformował Rafał Trzaskowski.