wawainfo.pl > Handel

Handel

handel

EN 01459008 0028
19.03.2022 03:39 Warszawskim sklepom brakuje koncesji na alkohol. Limit został wyczerpany

W Warszawie brakuje koncesji na alkohol dla sklepów. Limit koncesji został wyczerpany, do czego mogło się przyczynić wydawanie ich lokalom gastronomicznym w czasie lockdownu.Jak podaje Business Insider, niemożliwość uzyskania koncesji na sprzedaż alkoholu jest dużym ciosem dla wielu sklepów spożywczych oraz - przede wszystkim - monopolowych.W małych, stołecznych sklepach spożywczych sprzedaż alkoholu przynosi nawet 40 proc. przychodów. Jednak od 6 maja uzyskanie koncesji jest w Warszawie niemożliwe ze względu na wyczerpanie się ich limitu.

Lista Biedronek w Warszawie i na Mazowszu otwarta w niedzielę niehandlową
19.03.2022 03:30 Biedronka obchodzi zakaz handlu w niedzielę. Lista sklepów sieci otwartych w niedzielę niehandlową w Warszawie i na Mazowszu

Liczba Biedronek otwartych w niedziele niehandlowe nie jest mała. Gdzie zrobisz zakupy mimo niedzielnego zakazu handlu? Mamy listę sklepów sieci otwartych w Warszawie i reszcie woj. mazowieckiego.Niedziele niehandlowe powoli stają się jedynie wspomnieniem. Lista sklepów, w których można zrobić niedzielne zakupy nie jest mała.Klientów zapraszają do siebie już nie tylko małe osiedlowe sklepy. Zakaz handlu w niedzielę śmiało obchodzić zaczęła również Biedronka.