wawainfo.pl
Policja Parawan

policja.pl

Śmiertelny wypadek na Wisłostradzie. Nie żyje pasażerka taksówki.

3 Listopada 2021

Autor tekstu:

Jakub Bujnik

Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na Wybrzeżu Gdyńskim na Wisłostradzie. Kobieta podczas wysiadania z taksówki wyszła wprost pod nadjeżdżający samochód. 40-latka zginęła na miejscu.

Kierowca taksówki zatrzymał się na skrajnym lewym pasie, tuż przed przejściem dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Wenedów. Kobieta wysiadła z prawej strony tuż pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Mazda. Jak informuje Policja - kierowcy byli trzeźwi.

- Do wypadku doszło na wysokości mostu Gdańskiego, przy ul. Wenedów, w kierunku Żoliborza. Taksówka zatrzymała się na lewym pasie ruchu, a kobieta wysiadła z prawej strony pojazdu, wprost na ulicę. Została potrącona przez samochód marki Mazda jadący środkowym pasem - mówił w rozmowie z Gazetą Wyborczą, st. sierż. Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

O bezmyślności wszystkich uczestników zdarzenia opowiadał także podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji na antenie Radia dla Ciebie.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fportalowarszawie%2Fposts%2F445424836917464&show_text=true&width=500" width="500" height="486" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

- Doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej. Taksówka, która zatrzymuje się na lewym pasie ruchu Wisłostrady i wypuszcza pasażerkę prawymi drzwiami, a pojazd, który jedzie środkowym pasem ruchu, uderza w tę osobę, jest bezmyślnym działaniem wszystkich uczestników tego zdarzenia - komentował Retmaniak.

Do sprawy odniósł się nawet na Twitterze rzecznik stołecznej policji - nadkom. Sylwester Marczak.

- Można realizować rekordową liczbę służb, kontroli prędkości, badań trzeźwości. Można także mówić o bezpieczeństwie w ruchu we wszystkich mediach, ale można także wysiąść z taksówki na Wisłostradzie, na lewym skrajnym pasie wprost pod nadjeżdżające auto - czytamy na oficjalnym profilu Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Według ustaleń Radia dla Ciebie, na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, "Gazeta Wyborcza", "Radio dla Ciebie"

Tagi:

Jakub BujnikAutor

Jestem redaktorem portalu wawainfo.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: jakub.bujnik@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >