wawainfo.pl > Zdm

Zdm

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

W Warszawie powstanie pierwsza Szkolna Ulica
19.03.2022 03:39 ZDM inauguruje program Droga na Szóstkę. Wyłącza z ruchu kołowego część ulicy Hirszfelda prowadząca do Szkoły Podstawowej nr 323

Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) inauguruje program Droga na Szóstkę mający poprawić bezpieczeństwo drogowe w okolicach szkół. Ulica Hirszfelda prowadząca do Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków będzie pierwszą w stolicy Szkolną Ulicą. Częściowe wyłączenie ulicy prowadzącej do szkoły z ruchu kołowego to rozwiązanie wzorowane na Szkolnych Ulicach funkcjonujących w kilku innych miastach europejskich.Od września od 7:30 do 8:15 samochody nie będą mogły podjeżdżać pod Szkołę Podstawową nr 323 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Hirszfelda.Ma to poskutkować zwiększeniem bezpieczeństwa uczniów, spośród których ponad 80 proc. dociera do szkoły pieszo, rowerem lub hulajnogą.- Zarówno audyt BRD, jak i nagrania stref dojazdu i wejścia do szkoły, wskazują na liczne niebezpieczne sytuacje w obszarze, który pokonać muszą wszyscy – placu wejściowego i drzwi placówki - tłumaczy ZDM.Dodatkowo 20 proc. uczniów placówki przy ul. Hirszfelda doświadczyło w ciągu ostatnich dwóch lat niebezpiecznej sytuacji drogowej w drodze do szkoły. Czasowe ograniczenie ruchu na odcinku ulicy prowadzącym bezpośrednio do szkoły pozwoli także poprawić jakoś powietrza w okolicy placówki.Ponadto w ramach projektu na pobliskim przejściu dla pieszych przy ul. Indiry Gandhi zainstalowana zostanie sygnalizacja.Pierwsza w Warszawie Szkolna Ulica jest projektem pilotażowym, a zaproponowane rozwiązania mają być stopniowo wprowadzane także w pobliżu kolejnych pięciu szkół w stolicy.

płatne parkowanie
19.03.2022 03:38 Strefa płatnego parkowania. Miasto zwiększy ilość samochodów do e-kontroli

Zarząd Dróg Miejskich zainwestuje w zwiększenie ilości samochodów przeznaczonych do e-kontroli płatnego parkowania. Dzięki podpisanej umowie liczba pojazdów już za dwa miesiące zwiększy się ponad dwukrotnie.System sprawowanych przez samochody elektryczne e-kontroli, które mają pozwolić na uszczelnienie strefy płatnego parkowania, funkcjonuje w Warszawie od przeszło półtora roku.– I spisuje się bardzo dobrze – poinformowali redakcję Wawa Info Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa Urzędu miasta stołecznego Warszawy, oraz Jakub Dybalski , rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich. – Każdy z pojazdów wykonuje pracę porównywalną do 10 dwuosobowych pieszych patroli – dodali. Całość ma pomóc w zwiększeniu rotacji pojazdów i w efekcie ułatwić kierowcom znalezienie wolnego miejsca parkingowego.