wawainfo.pl > Wypadek W Wyszkowie

Wypadek W Wyszkowie

wypadek w Wyszkowie

Wyszków
19.03.2022 03:39 Rowerzystka jechała ulicą. Zmieniała pas, nie zauważyła autobusu. Nie żyje

W poniedziałek rano w Wyszkowie doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje 72-letnia rowerzystka.Do zdarzenia doszło przy ul. Białostockiej nieopodal Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie. - Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 72-letnia rowerzystka jadąc ul. Białostocką w stronę ul. Kościuszki zmieniając pas ruchu z prawego, zjechała bezpośrednio pod jadący w tym samym kierunku lewym pasem ruchu autobus marki Mercedes - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.Kierowca autobusu nie był w stanie wyhamować, ani wyminąć rowerzystki i doszło do zderzenia pojazdów.Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki przez kilka godzin wyjaśniali przebieg i okoliczności wypadku. - Mundurowi wykonują m. in. oględziny miejsca, autobusu oraz roweru, sporządzają szkice zdarzeniowe, oraz dokumentację fotograficzną - relacjonowała wyszkowska policja.Badanie wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy.- Pamiętajmy, że rowerzysta w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go czasem wyłącznie kask, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Rowerzyści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu - poucza policja. - Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników ,, dwóch kółek”. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu, czy tez wyprzedzania lub zmiany kierunku jazdy powinni kilkukrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem - czytamy w komunikacie wyszkowskiej komendy.

Wyszków
19.03.2022 03:32 Mazowsze. Śmiertelnie potrącił rowerzystę, pijany zgłosił się na policję

W niedzielę, przed południem kierowca samochodu osobowego ze skutkiem śmiertelnym potrącił 59-letniego rowerzystę. Sprawca wypadku kilka godzin później sam zgłosił się na komendę. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu.Jak informuje Onet, do zdarzenia doszło 12 sierpnia, o godzinie 11:23, w Skuszewie, w powiecie wyszkowskim. Na drodze krajowej numer 64 21-letni kierowca potrącił 59-letniego rowerzystę. Poszkodowany zginął na miejscu.

Zderzenie dwóch aut na S8 w okolicach Wyszkowa
19.03.2022 03:29 S8: na węźle Mostówka zderzyły się dwa auta. Jedna osoba trafiła do szpitala

Wypadek na S8. Pojazd uderzył w inne auto, które znalazło się na barierach. Do szpitala trafiła jedna osoba. Policjanci ostrzegają przed dużymi utrudnieniami na drodze.Pierwsze informacje na temat gigantycznego korka na S8 dostarczył nam reporter Paweł Sekmistrz. - Trasa stoi. Są bardzo duże utrudnienia z powodu wypadku - relacjonował.Inforomacje dotyczące utrudnień w okolicach Wyszkowa potwierdził Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji, kom. Damian Wroczyński.Na S8 doszło do zderzenia dwóch aut. Na miejscu nadal pracują służby. Do szpitala trafiła jedna osoba.

wypadek Wyszków
19.03.2022 03:27 Motorower rozbity, 23-latek nie miał kasku. Młody mężczyzna leży w szpitalu

Wyszków. Kierowca motoroweru zderzył się ze skodą. Najpewniej nie włożył kasku ochronnego. Konieczna była hospitalizacja. Informacje na temat wypadku podał rzecznik wyszkowskiej policji. Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 618. - Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie jadącej drogą wojewódzką w stronę Wyszkowa - relacjonował Damian Wroczyński.