wawainfo.pl > Mazowsze > Rowerzystka jechała ulicą. Zmieniała pas, nie zauważyła autobusu. Nie żyje
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Rowerzystka jechała ulicą. Zmieniała pas, nie zauważyła autobusu. Nie żyje

Wyszków
mazowiecka.policja.gov.pl

W poniedziałek rano w Wyszkowie doszło do śmiertelnego wypadku. Nie żyje 72-letnia rowerzystka.

Do zdarzenia doszło przy ul. Białostockiej nieopodal Sanktuarium Św. Idziego w Wyszkowie.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 72-letnia rowerzystka jadąc ul. Białostocką w stronę ul. Kościuszki zmieniając pas ruchu z prawego, zjechała bezpośrednio pod jadący w tym samym kierunku lewym pasem ruchu autobus marki Mercedes - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie.

Kierowca autobusu nie był w stanie wyhamować, ani wyminąć rowerzystki i doszło do zderzenia pojazdów.

Pracujący na miejscu pod nadzorem prokuratora policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z technikiem kryminalistyki przez kilka godzin wyjaśniali przebieg i okoliczności wypadku.

- Mundurowi wykonują m. in. oględziny miejsca, autobusu oraz roweru, sporządzają szkice zdarzeniowe, oraz dokumentację fotograficzną - relacjonowała wyszkowska policja.

Badanie wykazało, że kierowca autobusu był trzeźwy.

- Pamiętajmy, że rowerzysta w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go czasem wyłącznie kask, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Rowerzyści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu - poucza policja. - Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników ,, dwóch kółek”. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu, czy tez wyprzedzania lub zmiany kierunku jazdy powinni kilkukrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem - czytamy w komunikacie wyszkowskiej komendy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: mazowiecka.policja.gov.pl